جک درب ریلی اتوماتیک ریموت دار

بعد از درب اتوماتیک دولنگه که به دلیل معماری ایرانی استفاده بالایی دارد، درب های کشویی یا ریلی در بسیاری از ساختمانها استفاده می شود که برای اتوماتیک کردن آن نیاز به موتور ریلی می باشد. جک ریلی درب اتوماتیک برای مکان هایی که نیاز به باز شدن درب به صورت ریلی یا کشویی میباشد مورد استفاده قرار میگیرد در بعضی از درب ها موقعیت درب و فضا به گونه ای است که باز و بسته شدن درب باعث ایجاد اشغال فضای زیادی میشود در مواقعی که کمبود فضا برای باز و بسته شدن درب باشد از درب های جک ریلی استفاده میشود باید توجه داشت عملکرد درب ریلی نیاز به فضایی به اندازه درب ، در سمت راست یا چپ دارد تا درب در هنگام باز شدن در آن فضا قرار گیرد

جک پنوماتیکی درب اتوماتیک

متعلقات موجود در پک جک ریلی

مزایای جک ریلی یا جک کشوییجک ریلی درب اتومات کشویی

جک درب ریلی برای درب های با عرض حداکثر ۷ متر و با تحمل وزن تا ۱۶۰۰ کیلوگرم مناسب میباشد که متراژ و وزن درب ذکر شده برای درب صنعتی میباشد موتور های ساخت ایتالیا از بهترین موتور های جک ریلی و جک بازویی هستند که عملکردی کاملا بیصدا و نرم در ریل دارند . در درب های ریلی ، در انتهای درب کشویی موتور جک ریلی یا جک کشویی نصب میشود و به واسطه یک رابط به نام دنده شانه ای به درب اتصال پیدا میکند . مدار جک ریلی یا جک کشویی همانند مدار جک بازویی میباشد که در برابر نوسانات برق بسیار حساس بوده و باید حتما قبل از ورود جریان برق به مدار حتما از یک محافظ برق استفاده کرد . اکثر برد های جک ریلی همانند جک بازویی دارای قابلیت تنظیم دور موتور و کم شدن دور آن در انتهای کار و ترمز را دارد .

نکته مهم در نصب جک های ریلی روانسازی درب ریلی میباشد که بسیار پر اهمیت و قابل توجه میباشد. باید دقت نمود ریل ها با توجه به جایگاه قرار گیری موتور به گونه ای روی درب نصب شوند که با حرکن موتور وزن درب روی موتور نیفتد و بر عکس با حرکت درب شاهد فاصله ریل از موتور نباشیم .

جک درب ریلی اتوماتیک

ریل شانه ای رابط موتور و درب میباشد ریل شانه ای به صورت هر شاخه یک متر موجود میباشد و میتوان با قرار دادن چندین ریل در کنار هم بسته به اندازه درب مسیر باز و بسته شدن را آماده کرد

ریل شانه ای رابط موتور و درب

درب ریلی اتوماتیک به چند حالت قابل نصب می باشد ولی کارکرد و شکل آنها کاملا یکسان می باشند. براین اساس وزن درب ریلی و طول درب مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت درب ریلی اتوماتیک می باشد. درب ریلی پارکینگ منازل معمولا از سایز کوچکی برخوردار می باشند، بنابراین هم طول درب و هم وزن آن کم می باشد و امکان نصب موتور درب ریلی اتوماتیک با قدرت پایین را می دهد که همین امر می تواند قیمت را بسیار کاهش دهد نوع دیگری از همین درب برای ورودی کارخانجات یا سازمان ها نصب می شود که به دلیل سایز بزرگ درب نصب شده لوازم و قطعات بادوام تر و پرقدرت تری بایستی نصب و پشتیبانی شوند که موجب افزایش قیمت درب اتوماتیک ریلی نصب شده می شود.

روانی درب در هنگام باز شدن و پیش بینی جک درب ریلی اتوماتیک با تحمل وزن بیشتر از درب می تواند طول عمر دستگاه را افزایش دهد. ساختار کیت های ریلی نیز همانند جک های پارکینگی به دو صورت مکانیکی و هیدرولیکی می باشد که از کیت های ریلی مکانیکی برای وزن های متداول و تردد های متوسط و از کیت های هیدرولیکی برای ترددهای بالا و درب های سنگین وزن صنعتی استفاده می شود.

سیستم های درب اتوماتیک

ساختار کلی درب ریلی اتوماتیک به گونه ایست که یک لنگه درب که به طور معمول بیشتر از 2 متر طول دارد به صورت کشویی و بر روی ریل به سمت چپ یا راست حرکت می کند و فضای ورودی را به صورت کامل باز می کند. جک درب ریلی پارکینگ قابلیت نصب بر روی سطح زمین یا بالای درب را دارا می باشد .

معمولا هر پکیج موتور درب ریلی دارای 4 متر ریل دندانه شانه ای می باشد که چنانچه طول درب بیش از این مقدار باشد باید به ازای هر متر طول اضافه ریل های 1 متری اضافه برای درب پیش بینی کرد.

درب اتوماتیک ریلی

کاربرد این نوع از درب اتوماتیک برای مکان هایی توصیه می شود که:

به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز باشد. وزن دربهای ریلی مهمترین گزینه برای انتخاب جک پارکینگی ریلی می باشد. به طور معمول استاندارد درب های ریلی مسکونی بین 200 کیلوگرم تا 1000 کیلوگرم می باشد. درب های ریلی صنعتی نیز از 500 کیلوگرم تا 4000 کیلوگرم می باشند. محدودیتی برای استفاده از درب ریلی وجود ندارد و قابلیت استفاده در پارکینگ های مسقف و روباز را دارند.

معمولا باز و بسته شدن این درب کم صدا می باشد. از جمله معایبی که برای این نوع دربها می توان برشمرد داشتن فضایی معادل اندازه ی خود درب در سمت چپ یا راست آن است.

استفاده از چرخ های با جنس پلی اتیلن در زیر درب باعث روانی و جلوگیری از استهلاک درب ریلی و همچنین بازدهی بالا و افزایش عمر موتور درب ریلی اتوماتیک می شود. رفع ایرادات ناشی از بد باز و بسته شدن و روانی درب ریلی توسط آهنگر قبل از نصب موتور الزامی می باشد.موتور ریلی F500 بتا

شرکت بتا دو مدل موتور ریلی عرضه نمود که یکی 220 ولت بوده و دیگری با ولتاژ 24 ولت کار می کند.مدل 220 ولت F500  نام دارد و توان مصرفی اش 350 وات می باشد. 
قدرت این موتور ریلی 1600 کیلوگرم می باشد و قادر است دربهایی با عرض 11 متر را به حرکت در آورد.تمام اجزای داخلی و گیریبکس دستگاه از فولاد است تا وزن زیاد دربها و همچنین قدرت بالای موتور ریلی باعث نشود تا در این قطعات شکستگی به وجود آید. به همراه این موتور 4 متر ریل یا دنده شانه ای قرار دارد که بر روی درب تصب گردد. با نصب این ریلها روی درب و کارکرد چرخدنده موتور ریلی، درب به آرامی باز و بسته خواهد شد.

مدار کنترل موتور ریلی بتا مدل F500

بتا در این محصول درب اتوماتیک خود نیز از مدار فکنترل پر قدرت و کامل خود استفاده نموده. تمام تنظیمات به وسیله 4 دکمه روی مدار فرمان امکان پذیر است و می توان دستورات و تغییرات برنامه دهی را به وسیله صفحه نمایشگر LCD روی برد فرمان مشاهده کرد. از جمله امکانات این مدار کنترل در زیر آمده است.

  1. تایم کارکرد موتور جهت باز و بسته شدن
  2. بسته شدن اتوماتیک درب بر اساس تایم تعریف شده
  3. بسته شدن سریع درب پس از وارد و یا خارج شدن اتومبیل 
  4. تعیین کردن قدرت موتور بر اساس درب
  5. برگشت درب در صورت برخورد با مانع

گارانتی محصولات بتا

شرکت بتا محصولات خود را با یکسال گارانتی عرضه می کند. گارانتی محصولات جک درب پارکینگی بتا از طرف این شرکت در محل نصب انجام نمی پذیرد و می بایست مجری نصب، خدمات گارانتی را انجام داده و در صورت خرابی جنس، محصول را به شرکت بتا جهت گارانتی ارسال نماید.این ممکن است نقطه ضعف بتا باشد، اما می بایست در هنگام خرید جنس از شرکت نصب کننده برای خدمات پس از فروش مطمئن بود.

متعلقات پک موتور ریلی F500 بتا

بتا موتور ریلی بتا F500 را در 3 جعبه قرار دارد. بزرگترین جعبه که شامل موتور به همراه مدار فرمان که در داخل موتور قرار دارد،یک جفت فتوسل، دو عدد ریموت 2007  و متعلقات نصب است،جعبه دوم که تنها شامل فلاشر می شود و جعبه سوم که شامل 4متر ریل به همراه پیچ و مهر است می باشد.

نتیجه گیری

موتور ریلی بتا را می توان در قدرت موتور  بی رغیب دانست. شرکتهای زیادی موتور ریلی با این قدرت در سیستم الکترومکانیک تولید نمی کنند. محصولات شرکت بتا را می توان نمونه موفقی از واردات درب اتوماتیک ریلی از چین دانست.قدرت بالا، کیفیت بالا و قیمت مناسب دلیل موفقیت این محصول می باشد.

نقاط قوت: سیستم کاملا دیجیتال برای برنامه دهی آسان قدرت 1600 کیلوگرم سنسور برگشت خودکار در صورت برخورد با مانع

نقاط ضعف: عدم ساپورت برق اضطراری نداشتن گارانتی در محل نصب از طرف بتاموتور ریلی اتوماتیکV2 گلد 800

شرکت V2 که سابقه ی درخشان تولید جک هایی پارکینگی بازویی را در کارنامه خود می بیند، در تولید درب ریموتی ریلی هم حضور فعال و قابل اعتنایی دارد. کمپانی وی تو توانسته در این عرصه با ارائه جک های ریلی سری گلد عملکردی موفق داشته باشد و سهم بزرگی از بازار را از آن خود کند. جک های در بازکن ریلی سری گلد وی تو در دو مدل 800 و 1200 به بازار عرضه می شوند و مانند سایر محصولات این شرکت از کیفیت بالای ساخت و امکانات فراوان بهره می برند.

مشخصات فنی درب ریلی اتوماتیک وی تو گلد 800

مدار فرمان های پیشرفته اولین مشخصه ی همه محصولات V2 می باشد، که جک ریلی برقی وی تو گلد 800 هم از این قاعده مستثنا نیست. این مدار فرمان، برنامه دهی پیشرفته ای دارد و می تواند امکانات بسیاری را در اختیار کاربر قرار بدهد. البته درب بازکن کشویی اتوماتیک V2 Gold 800را باید جکی با قدرت متوسط نامید، که می تواند درب های نیمه سنگین با وزن 800 کیلو گرم و طول 4 متر به حرکت در آورد. این محصول وی تو هم به مانند سایر محصولات این برند دو سرعته می باشد و با تنظیم سرعت دوم آن می توان عملکردی بی سر و صدا و آرام را برا دستگاه به ارمغان آورد. 

همچنین جک اتوماتیک کشویی V2 گلد 800 مجهز به سیستم تشخیص موانع است تا در هنگام برخورد با موانع به عقب برگردد. اما شاید مهم ترین ویژگی این محصول سیستم هوشمند ایمنی در برابر حرارت آن باشد. این ویژگی این امکان را به دستگاه می دهد تا در مواقعی که موتور بیش از حد داغ شده، مانع فعالیت موتور شود تا از آسیب ها و خسارات احتمالی جلوگیری کند. 

ویژگی های درب کشویی اتوماتیک وی تو گلد 800

درب ریلی برقی وی تو Gold 800 دارای قدرت متوسطی ست  و غالبا برای عبور و مرور کمتر از 60 بار در روز طراحی و ساخته شده است. این محصول مدار فرمانی قدرتمند را در خود گنجانده است و از این حیث امکانات فراوانی را به کاربر ارائه می دهد. جک ریلی گلد 800 وی تو قیمتی نسبتا مناسب و قابلیت های قابل قبولی دارد، که می تواند گزینه ای مورد اعتماد و قابل توجهی برای درب های نیمه سنگین به شمار بیاید.

نقاط قوت : ضد آب و ضد گرد و غبار قابلیت ترمز گیری گارانتی یک ساله استفاده از میکروسوئیچ مغناطیسی دارای کلید خلاص کن دستی

نقاط ضعف : سرعت پایین درب عدم پشتیبانی از برق اضطراری عدم پشتیبانی از قفل برقی 

درب ریلی یکی از معمولترین درب ها برای ورودی های صنعتی و خانگی می باشد . درب های ریلی به صورت یک لنگه، کشویی به سمت راست یا چپ رفته و محیط ورودی را به کلی باز میکنند. درب پارکینگی ریلی کم صدا است و برای ساکنین مجتمع آلودگی ایجاد نمی کند. به همین خاطر است که امروزه استفاده از درب های ریلی کشویی به دلیل کم صدا بودن ، زیبایی و کم جا بودن در مجمتمع های مسکونی و تجاری رو به افزایش است . یکی از موارد پر کاربرد استفاده از درب ریلی در پارکینگ هایی است که به تمام فضای ورودی نیاز است و مکان هایی که اندازه ی درب بزرگ و سنگین باشد . ساختار درب پارکینگی ریلی ساده است و نصب آن نیز نسبت به درب های کرکره ای ساده تر است.پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی ایمن سازی

با عرض سلام و ارادت. برای مشاوره ☎ و دریافت اطلاعات محصولات در خدمت شما هستیم.

09126788378 ارسال پیام در سروش ارسال پیام در سروش ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در روبیکا ارسال پیام در روبیکا