دوربین مداربسته چشم ماهی یا fish eye


 یکی دیگر از مدل‌های دوربین مداربسته که کارایی نسبتا زیادی دارد؛ دوربین مداربسته چشم ماهی یا فیش آی است. این دوربین مداربسته با توجه میدان دید وسیعی که دارد، معمولا برای محیط‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. دوربین مداربسته چشم ماهی روی سقف محیط نصب می‌شود و تصاویر را با ۳۶۰ درجه چرخش ضبط می‌کند. دوربین مداربسته fish eye مزایای زیادی دارد که یکی از آن‌ها قابلیت نصب آسان است که با حداقل امکانات قابل انجام می‌باشد، از طرفی اگر شما برای یک فضای وسیعی به دنبال دوربین مداربسته هستید، فیش آی بهترین گزینه برای شما خواهد بود، چرا که دید وسیع بسیار بالایی داشته و زمانی که در مرکزیت قرار بگیرد می‌تواند تا فضای بالایی را پوشش دهد و دیگر نیازی نیست تا چندین دوربین مداربسته تهیه کنید، بلکه با یک یا چند دوربین مداربسته فیش آی می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌های خریدتان صرفه جویی کنید.

دوربین مداربسته چشم ماهی یا fish eye

دوربین 360 درجه سقفی یا اصطلاحا چشم ماهی ( FISHEYE ) چند سالی است در بازار عرضه شده و به علت داشتن کارایی بسیار بالا و قیمت مناسب سهم خوبی از بازار فروش دوربین مدار بسته را به خود اختصاص داده است . دوربین سقفی چشم ماهی به صورت فلت ساخته شده تا در زمان نصب بر روی سقف فضای کمتری را اشغال کند و نمایی زیبا داشته باشد . کیفیت تصاویر 2 مگاپیکسلی واقی ، مشاهده تصاویر با تلفن همراه ، ذخیره سازی فیلم ها و بسیاری قابلیت های فنی دیگر از مزایای نصب آن میباشد . شما با استفاده از دوربین 360 درجه امکان تعریف زمانبندی برای ضبط تصاویر بصورت یکسره یا تعریف برنامه زمانی ساعتی و یا ضبط فیلم تنها در صورت تشخیص حرکت را دارید و همچنین نمایش حجم کلی کارت حافظه و حجم باقی مانده از آن و امکان فرمت کارت حافظه در داخل دوربین وایفای فراهم است. نمایش فایل های ضبط شده بر روی کارت حافظه ی داخل دوربین مداربسته پاناروما بدون نیاز به خارج کردن کارت از طریق وای فای wifi با نزدیک شدن به دوربین از طریق وای فای امکان پذیر است.

بهترین دوربین چشم ماهی

چرا این دوربین مدار بسته به دوربین چشم ماهی معروف است؟
به بدلیل واید بودن لنز این نوع دوربین ها که زاویه 360 درجه را تصویر برداری میکنند و از نظر وسعت دید و شکل ظاهری لنز این دوربین ها به چشم ماهی یا همان فیش آی معروف شده اند.

نمونه تصویر دوربین چشم ماهی

ظرفیت حافظه این دوربین ها چقدر است؟
دوربین های چشم ماهی طبق راهنمای شرکت سازنده تا 128 گیگابایت رم ساپورت میکنند اما تجربه کاربری نشان داده که رم 128 گیگ در حجم های بالا(وقتی پر میشود) کمی نرم افزار دوربین را دچار اختلال و کند میکند بهترین رم برای این دوربین ها 32 گیگ و از نوع کلاس 10 است و در صورت نیاز به بکاپ بیشتر میتوانید از رم 64 گیگ استفاده کنید.

آیا دوربین لامپی قابلیت دید درشب دارد؟
بله دوربین های چشم ماهی مدل های دتکتوری که شبیه سنسور آتشنشانی هستند دارای قابلیت دید در شب با مادون قرمز هستند زیر نوار مشکی دور دوربین ال ای دی های ریز مادون قرمز کار شده است که تصویر برداری در تاریکی مطلق را امکان پذیر میکنند.خدمات ایمن صنعت

دوربین مداربسته


دوربین مداربسته برای هر کسب و کار و سازمانی ضروری است. انواع دوربین مداربسته در بازار وجود دارند. باید بر اساس مکان و کاربری، نوع مناسبی از دوربین مداربسته را انتخاب کرد. دوربین های مداربسته ویژگی ها، انواع و تنظیمات متفاوتی دارند. از این رو انتخاب نوع متناسب با کاربری موردنظر بسیار مهم است.


انواع دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته دام دوربین مداربسته بولت دوربین مداربسته C-Mount دوربین مداربسته روز وشب دوربین مداربسته دید در شب یا فرو سرخ

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال Digital Video Recording  که به اختصار DVR نامیده می شود، نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ را بر عهده دارد. این سیستم قابلیت های فراوانی شامل ضبط تصاویر با فرمت ها و کیفیت های مختلف و قابلیت های هشداری متنوع را برای دوربین های آنالوگ ایجاد می کند. دی وی آرها تعداد مشخصی ورودی و خروجی تصویر و صدا دارند. دی وی آرهای با 4 ورودی تصویر را دی وی آر 4 کاناله (DVR 4CH) می نامند. تعداد کانال ها می تواند 4 ، 8 ، 16 و 32  نیز باشد.

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه NVR دوربین مداربسته

دستگاه کنترل و ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه Network Video Recording یا به اختصار NVR نامیده می شود. این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و جهت کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر خروجی آنها را به کار می رود.

دستگاه NVR دوربین مداربسته

متعلقات دوربین مداربستهمقالات

call us