دوربین مداربسته AL یا هوش مصنوعی


AI مخفف  کلمات ذیل می باشد: Artificial intelligence for video surveillance و معنی آن به فارسی هوش مصنوعی برای نظارت تصویری مباشد که در ذیل به تفضیل به توضیح آن می پردازیم. دوربین مداربسته AL نوع دیگری از دوربین مداربسته است که از امکانات پیشرفته‌ای برخوردار است. این مدل دوربین مداربسته دارای سنسورهای حساس است که افراد، حیوانات خانگی، چهره و حتی حرکات را هم از هم شناسایی می‌کند. همچنین دوربین مداربسته AL دارای سنسور تشخیص صدا است که شما می‌توانید با آن به راحتی صحبت کرده و موقعیتی که به دنبال آن هستید را در اختیارش بگذارید تا فیلم ویدیویی که درباره آن ضبط کرده است را به شما نشان دهد. این مدل دوربین مداربسته به شدت باهوش هستند و در اماکن خاص که نیاز به امنیت بالایی دارند به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دوربین مداربسته AL یا هوش مصنوعی

محاسن هوش مصنوعی در دوربین مداربسته (AI)

دوربین تشخیص چهره

هدف نهایی و چشم انداز هوش مصنوعی  در دوربین مداربسته (AI)

بستر هوش مصنوعی بیشتر و به طور کل برای نظارت بر رفتارهای انسان طراحی شده است و اینکه با چند درصد ضریب دقت بتواند نیازهای مشتریان را کم کند در نظر گرفتن سرعت و دقت و مقیاس پذیری سیستم بسیار مهم است.
هدف نهایی جایگزینی این سیستم به جای هوش انسان می باشد و کمترین ضریب خطا و کمترین اتلاف وقت با ارزش ترین اطلاعات را از دوربین مداربسته دریافت کرد بدون نیاز به کاربر. حتی بدون نیاز به فیلم های ضبط شده توسط دوربین مداربسته, به عبارت دیگر خود این ابر رایانه کل آنالیز را بر اساس داده های دریافتی را به ما بدهد. به طور مثال تراکم جمعیت در یک محل که بتواند دلیل آن را نیز به ما بگوید برای جلب هر چه بیشتر رضایت مشتری مثلا در فروشگاه.

دوربین کنترل تردد

به طور کلی شبکه هوش مصنوعی بر دو نوع استوار است : هوش مصنوعی عمیق و هوش مصنوعی ماشینی. به عبارت دیگر هوش مصنوعی عمیق (AI) ، شکل متفاوت و پیچیده ای از شبکه های عصبی بسیار زیاد مصنوعی می باشد که نمونه بیداری آن کاملا بر اساس نرون های مغز انسان می باشد. هرچه این شبکه ها پیچیده تر باشد قدرت آنالیز و آموزش موضوع بیشتر است. و هوش مصنوعی ماشینی (AI) که تعریف آن بر داده های زیاد ارسالی از طرف ما برای بهبود عملکرد کاربرد دارد. کنترل تردد- تشخیص چهره – شمارش افراد – خوانش پلاک خودرو از مثال های رایج آن می باشد که در این مباحث به کاربر این امکان را می دهد که با اتلاف کمترین زمان اطلاعات مورد نیاز خود را از دوربین مداربسته دریافت کند. به طور مثال پلاک های زوج یا فرد در کنترل تردد که خود سیستم با توجه به داده های دریافتی قبلی می تواند به کاربر اطلاع دهد و نیز تشخیص چهره .

هوش مصنوعی برای نظارت تصویری از برنامه های نرم افزاری کامپیوتری استفاده می کند که تصاویر را از دوربین های نظارت تصویری به منظور تشخیص انسان ها، وسایل نقلیه یا اشیاء گرفته وتجزیه تحلیل می نماید.و شرکت های  هایک ویژن , هوبانتی , داهوا و نایک ویژن  اقدام به تولیداتی در این زمینه نموده اند. پیمانکاران امنیتی نرم افزار را برای تعریف حوزه های محدود در نمای دوربین (از قبیل یک حصار محوطه، یک پارکینگ، اما نه پیاده رو یا خیابان عمومی در خارج از محدوده برنامه) و برنامه برای روزهای خاص (مانند پس از پایان کسب و کار) برای اموال تحت نظارت دوربین محافظت می شود. هوش مصنوعی (“A.I.”) یک هشدار را در صورت تشخیص یک مظنون ارسال می کند که “مجموعه ای از قوانین” را که در آن زمان در آن منطقه مجاز نیست، نقض می کند.به عبارتی جوری برنامه ریزی شده که در صورتی مظنونی برنامه ریزی امنیتی را نقض نماید .سریعا از طریق ایمیل هشدار ارسال می کند.خدمات ایمن صنعت

دوربین مداربسته


دوربین مداربسته برای هر کسب و کار و سازمانی ضروری است. انواع دوربین مداربسته در بازار وجود دارند. باید بر اساس مکان و کاربری، نوع مناسبی از دوربین مداربسته را انتخاب کرد. دوربین های مداربسته ویژگی ها، انواع و تنظیمات متفاوتی دارند. از این رو انتخاب نوع متناسب با کاربری موردنظر بسیار مهم است.


انواع دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته دام دوربین مداربسته بولت دوربین مداربسته C-Mount دوربین مداربسته روز وشب دوربین مداربسته دید در شب یا فرو سرخ

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال Digital Video Recording  که به اختصار DVR نامیده می شود، نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ را بر عهده دارد. این سیستم قابلیت های فراوانی شامل ضبط تصاویر با فرمت ها و کیفیت های مختلف و قابلیت های هشداری متنوع را برای دوربین های آنالوگ ایجاد می کند. دی وی آرها تعداد مشخصی ورودی و خروجی تصویر و صدا دارند. دی وی آرهای با 4 ورودی تصویر را دی وی آر 4 کاناله (DVR 4CH) می نامند. تعداد کانال ها می تواند 4 ، 8 ، 16 و 32  نیز باشد.

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه NVR دوربین مداربسته

دستگاه کنترل و ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه Network Video Recording یا به اختصار NVR نامیده می شود. این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و جهت کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر خروجی آنها را به کار می رود.

دستگاه NVR دوربین مداربسته

متعلقات دوربین مداربستهمقالات

call us