قیمت آسانسور خانگی


آسانسور آپارتمان یکی از مهمترین امکاناتی است که امروزه وجود آن برای ساختمانهای بالای 4 طبقه لازم و ضروری است. در ادامه می خواهیم در مورد خرید و نصب آسانسور آپارتمانی و ساختمان بیشتر بدانیم و انواع آنها را بشناسیم. با کاربرد هر کدام آشنا شویم و ویژگی هر کدام را به ترتیب بررسی کنیم.

آسانسور آپارتمان در سالهای اخیر به دلیل کاربردهایی که دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از آپارتمان ها برای جابجایی وسایل و حتی جابجایی افرادی که توان بالا و پایین رفتن از پله را ندارند اقدام به خرید و نصب آسانسور می کنند.

در ساختمان های قدیمی هیچ آینده نگری در خصوص نصب آسانسور وجود نداشت اما امروزه تمام ساکنان آپارتمان های چند طبقه وجود آسانسور آپارتمان را ضروری می‌دانند. در زمان ساخت ساختمان های امروزی نیز مکان مناسب برای راه‌اندازی آسانسور در نظر گرفته می شود.

آسانسور آپارتمان

انواع آسانسور آپارتمان

آسانسور آپارتمان به چهار دسته تقسیم می شود که هر یک با توجه به شکل و ظرفیت آن، کاربرد متفاوتی دارد.

فروش آسانسور

آسانسور بالا برنده از پله:

آسانسور آپارتمانی بالا برنده از پله برای آن دست از خانواده هایی که در خانه افراد سالمند یا بیماری دارند که توانایی بالا رفتن از پله را ندارند، بسیار مناسب و مفید می باشد. این آسانسور روی ریلها به سمت بالا و پایین می رود.

ریلها در موازات پله ها یا بخشی از آن نصب شده و افراد روی صفحه آن ایستاده یا می نشینند و با زدن دکمه ریل به سمت بالا یا پایین حرکت می کند.

خرید آسانسور خانگی

آسانسور حمل ویلچر عمودی:

این مدل آسانسور ساختمان مناسب ساختمان هایی است که فضای کمی در اختیار دارند و داخل ساختمان به راحتی قابل نصب می باشد. این آسانسور قابلیت داشتن درب پشت و جلو را دارا می باشد.

آسانسور باربری کوچک:

آسانسور باربری نیز یکی از آن دست آسانسورهایی است که وجود آن در آپارتمان ضروری به نظر می رسد. جابه جا کردن اشیا، میز و صندلی های سنگین از طبقات یکی از سخت‌ترین کارهایی است که دغدغه زیادی برای برخی افراد به وجود آورده است.

با خرید آسانسور آپارتمانی باربری به راحتی اشیا و بارها را داخل آسانسور جا داده و جابه جا کنید. بهتر است قبل از انجام این کار به ظرفیت باری که برای آسانسور مناسب است حتما توجه کنید. کابین این مدل آسانسور آپارتمان نسبت به آسانسورهای آپارتمانی معمولی کوچک‌تر است.

خرید کابین آسانسور

آسانسور آپارتمان مسافربر:

هر یک از آسانسورهای آپارتمانی ویژگی های خاص خود را دارند. این آسانسورها به آسانسور خانگی هم گفته می شوند که به طور معمول برای جابجا کردن افراد در طبقات مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع آسانسورها نیز دارای ظرفیت مشخصی هستند.

فروش موتور آسانسور

آسانسور هیدرولیکی خانگی:

این مدل آسانسور با نام هوم لیفت نیز شهرت دارد. این مدل آسانسور آپارتمان نیاز به فضای کمی دارد. همچنین برای راه‌اندازی و ساخت آن نیازی به تخریب نیست. جک های بالا رونده هیدرولیکی داخل فضای آسانسور  هستند. وظیفه بالارونده جابه جا کردن کابین آسانسور است. در اروپا برای بسیاری از آپارتمان ها از این مدل آسانسور نصب می کنند.

فروش تجهیزات آسانسور

ویژگی های آسانسورهای مسکونی هیدرولیکی:

در ادامه به ویژگی های این مدل آسانسور آپارتمان اشاره می کنیم تا دلیل محبوبیت آن را در اروپا بدانیم:

نصب آسانسور آپارتمان

آسانسور آپارتمان هیدرولیکی دارای مزایای بیشماری است که باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد اما باید گفت که معایبی نیز دارد. تنها محدودیتی که در این مدل آسانسور آپارتمانی باید از آن یاد کرد قرارگیری در چاهک، محدودیت ارتفاع و کندی نسبی آن در مقایسه با انواع دیگر آسانسور آپارتمانی می باشد.

آسانسور کششی:

آسانسور کششی در مقایسه با آسانسور هیدرولیکی سرعت بالاتری دارد. از دیگر مزایای این مدل آسانسور نداشتن محدودیت ارتفاع می باشد یعنی در هر نوع ارتفاعی می توان آنها را راه‌اندازی و نصب کرد. این آسانسور آپارتمانی مناسب ساختمانهای 4 تا 11 طبقه است. همچنین قابل نصب در آپارتمان های بالای 12 طبقه می باشد. این آسانسور با توجه به نیروی اصطکاکی میان سیم بکسلها و فلکه کششی موتور عمل می کند.

راهنمای خرید آسانسور

آسانسورآپارتمان شیشه ای:

آسانسورهای شیشه ای به آسانسورهای پارانوما یا نمادار نیز شهرت دارد. زیبایی این مدل آسانسور آپارتمان زیبایی و جلوه خاصی را به فضا می دهد. بسیاری از معماران در ساختمان های لوکس، مجلل و تریبلکس از این مدل آسانسور بهره می برند.

عملکرد آسانسور آپارتمانی شیشه ای بدین گونه است که کابین آسانسور توسط توربین های خلا و پمپ بالا می روند و تخلیه آن سبب پایین رفتن آسانسور خواهد شد.

این مدل آسانسورها بیشتر در نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند تا جلوه بصری آنها به چشم آید. این مدل آسانسور نیازی به چاله آسانسور ندارد. آسانسور شیشه ای قابلیت دارد تا چهار وجه آن شیشه ای باشد تا ویو زیبایی را فراهم آورد.

خرید آسانسور هیدرولیک

آسانسور آپارتمان کابلی:

این مدل آسانسور یک وزنه بزرگ تعادلی دارد که وظیفه آن پشتیبانی ماشین آسانسور است. با وارد شدن نیروی مخالف به این وزنه باعث کمک رسانی و کاهش فشار به موتور و در نهایت آسان شدن حرکت موتور خواهد شد. همین ویژگی آن را به یک آسانسور آپارتمان مناسب تبدیل کرده است. این مدل از آسانسورها مانند آسانسور هیدرولیکی جای کمی را اشغال می کند. آسانسور کابلی را می توان در فضای راهروها و فضای پنهان ساختمان نیز راه‌اندازی کرد. در صورت خرابی، تعمیر آنها راحت و آسان است و هزینه زیادی را تحمیل نمی کند.

فروشگاه اینترنتی قطعات آسانسور

آسانسور آپارتمان مغناطیسی:

یکی از ویژگی های آسانسور مغناطیسی که در ردیف آسانسور آپارتمان قرار دارد ایمنی بالای آن است. از اینرو قیمت آنها نسبت به آسانسورهای معمولی بالاتر است. این آسانسورها با نیروی مغناطیسی کار می کنند.

نصب و راه‌اندازی آسانسور آپارتمان:

برای راه‌اندازی و نصب آسانسور آپارتمان حتما لازم و ضروری است تا از تکنسین های ماهر و متخصص بهره ببرید. رعایت کلیه نکات ایمنی در زمان نصب از اهمیت بالایی برخوردار است. در زمان نصب و راه‌اندازی آسانسور آپارتمانی از هر نوعی که باشد باید به  موارد زیر توجه ویژه ای داشت:

توانی که برای بالا و پایین رفتن کابین آسانسور صورت می گیرد از موتورخانه تامین می شود و از آنجایی که عموما موتورخانه ایجاد سر و صدا می کند باید در گوشه ترین نقطه ساختمان قرار گیرد. زمانی که برای راه‌اندازی آسانسور مورد نیاز است به مواردی چون تعداد طبقات، نوع بالابر و مراحل نصب آن بستگی دارد.

شرکت نصب آسانسور آپارتمان

نصب و راه اندازی آسانسور آپارتمان توسط افراد متخصص

برای نصب و راه اندازی آسانسور آپارتمان لازم است تا این مراحل به ترتیب و با دقت توسط متخصصین این حوزه انجام شود که شامل: آهن کشی، تعبیه شاسی و اسکلت در چاه بالابر، ریل کشی و ثابت کردن بدنه، نصب درب های بالابر در طبقات، نصب سقف چاه بالابر، تعبیه موتور بالابر و متصل کردن آن به وزنه تعادل، نصب پاراشوت و کابل کشی الکتریکی بالابر می باشد. کمترین زمان برای راه اندازی و نصب آسانسور آپارتمان تقریبا 20 روز ارزیابی شده است. البته شرکت مورد نظر زمان تقریبی نصب آسانسور آپارتمان را به شما اعلام خواهد کرد.

دستمزد نصب و راه اندازی بالابر:

یکی از نکات مهم در زمان نصب و راه اندازی آسانسور آپارتمان، توجه به زمان های اضطراری مانند زلزله است.

دستمزد نصب و راه‌اندازی آسانسور با توجه به میزان کار، تامین برق 3 فاز برای آسانسور و دیگر پیش نیازهایی است که برای نصب و راه‌اندازی آسانسور در ساختمان باید انجام شود؛ بستگی دارد.

از آنجایی که نصب آسانسور زیر ساخت های آب و گاز را تحت الشعاع قرار می دهد لذا افزایش هزینه احتمالی در این صورت نیز وجود دارد.

قانون تعبیه آسانسور در خانه های قدیمی:

عموما برای خانه های قدیمی از قبل مکانی برای تعبیه آسانسور در نظر گرفته نشده است لذا داخل ساختمان یا در فضای بیرونی آن باید چنین مکانی را انتخاب و آماده کرد. نورگیر، پاسیو، حیاط خلوت و محوطه های بیرونی میان راه پله می توانند مکان های مناسبی برای این کار باشند. در صورتی که ساختمان دارای مشاعات باشد باید ابتدا اقدام به گرفتن مجوز قانونی کرد.

مرکز فروش تراول کابل آسانسور

قیمت آسانسور آپارتمانی

مواردی که در قیمت خرید آسانسور آپارتمان باید به آنها توجه کنید شامل: نوع آسانسور، متریال به کار رفته در تولید آسانسور، برند، شرکت تولید کننده  و ابعاد آن می باشد.

برای خرید آسانسور آپارتمان باید از طریق شرکت های معتبر اقدام نمایید. زیرا خرید از مراکز معتبر و مجاز اطمینان از کیفیت بالای محصول و خدمات پس از فروش آن را افزایش می دهد.پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی ایمن سازی

با عرض سلام و ارادت. برای مشاوره ☎ و دریافت اطلاعات محصولات در خدمت شما هستیم.

09126788378 ارسال پیام در سروش ارسال پیام در سروش ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در روبیکا ارسال پیام در روبیکا