خرید لوله داربست


بیشترین جایی که احتمالا هر شخصی لوله فلزی داربست را دیده باشد، برای ساختمان‌سازی و یا اجرای نمای ساختمان بوده است. شما ممکن است منظره‌ی کار کردن کارگران مشغول به کار بر روی تخته‌ای در میان لوله‌های متصل شده به هم به صورت افقی و عمودی را به کرات در کوچه‌ها و خیابان‌ها دیده باشید. لوله‌ها با کاربردهای متفاوت در انواع و جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند و در بسیاری از صنایع و مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما موضوعی که لوله فلزی داربستی را بسیار مهم کرده است کاربرد اصلی آن یعنی بستن داربست ساخته شده از لوله‌های داربستی، برای ساختمان‌سازی است که به طور مستقیم با جان کارگران و به طور کلی انسان‌ها سر و کار دارد و همین موضوع باعث می‌شود که صاحبین ساختمان‌ها و مهندسان در هنگام انتخاب لوله داربست به کیفیت و استحکام آن توجه خاصی داشته باشند.


لیست قیمت لوله داربست دست دوم

اما موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که این لوله‌ها به جز مواردی که ذکر شد کاربردهای دیگری نیز دارند که این موضوع باعث می‌شود که بسیاری به دنبال قیمت خرید لوله فلزی داربست نو و دست دوم باشند. قصد ما بر این است تا در این مقاله به افرادی که به دنبال چنین اطلاعاتی هستند کمکی کرده باشیم.


فروش داربست فلزی دست دوم

لوله داربست چیست؟

برای کارهای اجرایی ساختمان‌سازی، اجرای نما و کاربردهای دیگر که در ارتفاع بیشتر از 2 تا 3 متر قرار دارند برای دسترسی ساده‌تر کارگران از سازه‌ای به نام داربست استفاده می‌شود. داربست متشکل از لوله‌های داربستی است که با کمک پیچ و بست به هم متصل می‌شوند. لوله‌های داربستی با ضخامت‌های مختلف در بازار وجود دارند که هر شخصی باید متناسب با کاربرد موردنظر خود مناسب‌ترین لوله داربستی را برای خود انتخاب کند.

لوله‌های داربستی فلزی از نوع توخالی هستند با این حال قرار نیست مواد مایع و یا گاز از طریق آن‌ها منتقل شود.


داربست فلزی تهران

کاربردهای لوله داربست

پیش از این نیز بیان کردیم که برای لوله‌های فلزی داربست، کاربری بیش از بستن داربست در امر ساختمان‌سازی وجود دارد. در این بخش قرار است به این کاربردها بپردازیم. از آنجایی که مصرف لوله داربست فلزی بسیار رایج است به دیگر کاربرهای لوله داربستی می‌پردازیم.

برای استحکام بیشتر سازه‌های مختلف از جمله پل‌ها و ستون‌های بتنی در زمان ساخت می‌توان از لوله داربستی استفاده کرد.

از دیگر کاربردهای لوله‌های فلزی داربست چه از نوع دست دوم باشند و چه لوله فلزی داربست نو، می‌توان ساخت سازه‌های مناسبتی و موقت را نام برد. به عنوان مثال در ایام محرم افرادی هستند که نذورات خود را در میان عابرین سواره و پیاده پخش می‌کنند. این افراد با کمک لوله داربست فلزی معمولا مکانی در کنار خیابان را برای این کار خود انتخاب می‌کنند.

همچنین نمایشگاه‌های متفاوت که در دوره‌های مختلف برپا می‌شوند اکثرا در چنین فضاهایی برگزار می‌شوند.


همه چیز در مورد داربست بندی

علاوه بر آنچه بیان شد، جشن‌هایی نیز در ایام مختلف سال به دلایل مختلف برگزار می‌شوند که گاها دیده شده از لوله فلزی داربست برای ایجاد فضایی برای برگزاری جشن‌ها و فستیوال‌ها استفاده شده است. با توجه به موقتی بودن چنین مراسم‌هایی استفاده از لوله داربست به دلیل سهولت به کارگیری و جمع کردن آن پس از استفاده یکی از بهینه‌ترین و شاید بهینه‌ترین روش‌ها برای برگزاری آن‌ها باشد.

همان‌گونه که مشاهده کردید لوله‌ فلزی داربست کاربردهای متفاوتی دارد و با توجه به کاربرد موردنظر می‌توان از لوله با جنس و ضخامت مختلف استفاده کرد، و یا حتی به این موضوع توجه کرد که با توجه به استحکام لوله داربست شاید نیازی به خرید لوله داربست نو نباشد و بتوان نیاز خود را با لوله داربست دست دوم و با قیمت مناسب‌تر تامین کرد.


محاسبه داربست در فهرست بها

خرید لوله داربست نو

امروزه با گسترش تکنولوژی و وجود اینترنت می‌توان خریدهای بزرگی را از شهرهای مختلف انجام داد، در نتیجه اگر شما در محل زندگی خود هیچ مرکز خرید معتبر برای خرید لوله فلزی داربست، بست داربست و چنین اقلامی ندارید، نباید به کیفیت پایین لوله داربست موجود در محل خود بسنده کنید، در این حالت می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین از فروشگاه‌های معتبر دریافت کنید.


لوله داربست کار کرده

کافی است کمی اطلاعات در رابطه با لوله‌های داربست بدانید، به عنوان مثال باید بدانید در پروژه‌ای که قرار است داربست مورد استفاده قرار گیرد، از لوله‌های با چه ضخامت، طول و قطری استفاده شود. جنس لوله داربست نیز می‌تواند با توجه به نیاز مشتری متفاوت انتخاب شود. در نتیجه شما برای آنکه بتوانید خرید موفقی داشته باشید نیاز دارید کمی اطلاعات در زمینه‌ی لوله داربست داشته باشید تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه را برای هدف خود انتخاب کنید.


لوله داربست فلزی دست دوم

خرید لوله داربست دست دوم

در خرید لوله داربست نو و دست دوم پیش از هر چیز باید هدف از خرید لوله داربست را مشخص کنیم. فرض کنید قصد دارید یک تکیه را برای ماه محرم برپا کنید، در چنین حالتی که قرار نیست این تکیه در ارتفاعات بسیار بالا ساخته شود و افرادی روی آن قرار گرفته و به کار بپردازند، می‌توان به جای خرید لوله داربست نو اقدام به خرید لوله داربست دست دوم کرد. برخی مواقع شاید بتوان یک لوله داربست دست دوم با استحکام و ضخامت بالا را هم قیمت یک لوله داربست نو ولی از نوع ضعیف‌تر خریداری کرد.

با توجه به این مورد که لوله‌های داربستی معمولا عمر بالایی دارند می‌توان از خرید لوله داربست نو با کیفیت پایین‌تر صرف‌نظر کرد و به جای آن لوله داربست دست دوم اما با کیفیت بالاتر را خریداری کرد.

اما در هنگام خرید لوله داربست دست دوم باید به مواردی توجه کرد، در غیر این صورت نمی‌توان ایمنی داربست ایجاد شده توسط لوله‌های فلزی داربست خریداری شده را تضمین کرد.

با رعایت این موارد در هنگام انتخاب لوله داربست دست دوم می‌توان خرید خوبی را تجربه کرد.


خرید لوله داربست

چگونه لوله داربست مناسب بخریم

وقتی شما تصمیم به خرید لوله فلزی داربست می‌گیرید باید حتما به مواردی همچون ضخامت لوله داربست، وزن لوله داربست، طول و نوع لوله داربست توجه کافی داشت. با توجه به اینکه هدف از خرید لوله داربست چیست می‌توان انتخاب‌های مختلف داشت. اما موضوع دیگری در این میان باقی می‌ماند که اگر مهم‌تر از لوله‌های فلزی داربست نباشد، کم اهمیت‌تر هم نیست و آن چیزی نیست جز کیفیت بست‌ها و پیچ‌های به کار گرفته شده برای اتصال لوله‌های داربست به هم دیگر.

اگر بست‌هایی که خریداری می‌کنید کیفیت مناسبی نداشته باشند، لوله‌های داربست هرچقدر هم باکیفیت و مستحکم باشند، داربست‌ها نمی‌توانند آن‌ها به صورت درست در کنار هم و متصل به هم نگه دارند و این موضوع می‌تواند منجر به آن شود که افرادی که از آن سازه استفاده می‌کنند، در معرض خطر جدی قرار گیرند. در نتیجه توصیه می‌شود هم لوله‌های فلزی داربست و هم تمام متعلقات مرتبط با لوله‌های فلزی داربست را از نوع باکیفیت و از مراکز خرید معتبر تهیه کنید. در حال حاضر امکان خرید از مراکز معتبر هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از فروشگاه‌ها و مراکز معتبر فراهم شده است.


قیمت بست داربست چهار پیچ

قیمت خرید لوله فلزی داربست نو و دست دوم

قیمت خرید لوله فلزی داربست نو و دست دوم به عوامل مختلف بستگی دارد که در ادامه آن‌ها را شرح خواهیم داد. موردی که باید در هنگام خرید لوله داربست به آن توجه کرد این است که نباید با هدف پرداخت پول کمتر، لوله داربست بی‌کیفیت را خریداری کنید چراکه لوله‌های داربستی به خصوص اگر به عنوان داربست برای ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار گیرند به دلیل آنکه با جان آدمیان در ارتباط هستند، باید ایمنی بالایی داشته باشند.

لوله‌های فلزی داربست از نوع فولادی هستند، با این حال در برخی موارد تولیدکنندگان اقدام به پوشش "روی" بر روی لوله داربست می‌کنند با این کار که گالوانیزه کردن لوله داربست نام دارد، عمر لوله داربست بالا می‌رود و طبیعتا قیمت لوله داربست نیز در صورت گالولنیزه شدن بالاتر خواهد رفت.


لوله داربست چند متری است

لوله‌های فلزی داربست را می‌توان در ابعاد 3 الی 6 متر از بازار تهیه کرد، ناگفته پیداست که هرچه طول لوله داربست بیشتر باشد، طبیعتا قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. اما اگر به طول بیشتر از 6 متر نیاز باشد، باید با استفاده از بست‌های باکیفیت که از مراکز معتبرقابل خریداری هستند، به ارتفاع مورد نظر رسید.

لوله داربستی با ضخامت مختلف و با توجه به کاربردهای مختلف تولید شده و در بازار عرضه می‌شود. میزان این ضخامت با قیمت لوله داربستی رابطه مستقیم دارد به عبارتی هرچه صخامت لوله بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. اما این بالا رفتن قیمت به دلیل استحکام بیشتر لوله‌های ضخیم‌تر و سنگین‌تر است.

پس اگر قرار است برای انجام پروژه‌ای که به لوله داربست بسیار محکم و قوی نیاز دارد، اقدام به خرید بکنید، حتما لوله داربست با ضخامت بیشتر را انتخاب کنید. معمولا لوله‌های داربستی در ایران با ضخامت 2 الی 3 میلی‌متر مورد استفاده قرار کی‌گیرند.

درواقع متناسب با میزان روی که در پوشش لوله‌های داربستی استفاده شده و وزن آن‌ها و نهایتا استحکام آن‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، می‌توان لوله‌های داربستی را در سه نوع سبک، معمولی و سنگین دسته‌بندی کرد.

اینکه شما لوله داربست را به صورت نو و یا دست دوم خریداری کنید می‌تواند قیمت تمام‌شده لوله داربست خریداری شده را متفاوت کند. شخصی را در نظر بگیرید که قصد ساخت ساختمانی بلند را داشته است و لوله داربست از نوع بسیار باکیفیت را در زمان ساخت، خریداری کرده باشد، اگر این شخص در کار ساخت و ساز ساختمان نباشد احتمالا دیگر به آن لوله‌های داربستی نیاز نخواهد داشت و در طرف مقابل حتما افرادی هستند که با توجه به قدرت و استحکام لوله داربست و البته با توجه به هدفشان از خرید لوله داربست، ترجیح می‌دهند لوله داربست آن شخص را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنند.

برای خرید لوله فلزی داربست می‌توان به برخی از مراکز خرید و یا حتی برخی از افرادی که آگهی‌های فروش لوله داربست دست دوم را منتشر می‌کنند، خریداری کرد. البته بهتر است خرید از مراکز معتبر صورت گیرد.

با وجود تحریم‌ها و نوسانات دائمی ارز در کشورمان نمی‌توان قیمت خرید لوله فلزی داربست نو و دست دوم را به صورت قاطع بیان کرد. در نتیجه باید زمانی که قصد خرید لوله فلزی داربست نو و دست دوم را دارید قیمت را از فروشگاه معتبر موردنظر خودتان درخواست کنید.

علاوه بر مواردی که ذکر شد باید به شرکت سازنده و برند لوله داربستی که قصد خرید آن را داریم نیز توجه کنیم و بدانیم که این مورد نیز می‌تواند قیمت لوله داربست را کم و یا زیاد کند.

سال ساخت لوله داربست نیز مهم است، بدیهی است که هرچه لوله داربست جدیدتر باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.

این‌ها مهم‌ترین مواردی بودند که بر قیمت خرید لوله فلزی داربست نو و دست دوم موثر هستند و باید به آن‌ها توجه کرد.


لوله داربست چند کیلو است

موارد کلی درباره لوله فلزی داربست


خرید داربست دست دوم

برای خرید لوله داربست با یک نگاه به قیمت خرید لوله فلزی داربست نو و دست دوم و با توجه به کاربردی که برای لوله داربست در نظر داریم می‌توان از بهترین منابع و فروشگاه‌ها اقدام به خرید لوله داربست کرد. برخی از مراکز خرید علاوه بر لوله داربست نو، امکان خرید لوله داربست دست دوم را نیز فراهم می‌کنند، مهم این است که خرید خود را حتما از مراکز معتبر انجام دهید. همچنین در انتخاب بست و اتصالات لوله داربست نیز باید دقت کافی به خرج داد تا شاهد خسارات ناشی از ضعف آن‌ها نباشیم.

با مطالعه این مقاله حتما اطلاعاتی را در زمینه لوله فلزی داربست نو و دست دوم به دست آورده‌اید که می‌تواند به شما کمک کند که خریدی آگاهانه و مطمئن‌تر داشته باشید.پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی ایمن سازی

با عرض سلام و ارادت. برای مشاوره ☎ و دریافت اطلاعات محصولات در خدمت شما هستیم.

09124126245 ارسال پیام در سروش ارسال پیام در سروش ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در ایتا ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در روبیکا ارسال پیام در روبیکا