هارد دیسک دوربین مداربسته


هارد دیسک یک محل ذخیره سازی برای داده های می باشد . هارد دیسک یکی از لوازم جانبی دوربین مد اربسته می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد این هارد ها در ظرفیت ها و برند های مختلفی در بازار موجود می باشد . هارددیسک مورد استفاده برای دوربین مداربسته دقیقا همان هارد هایی می باشد که برای کامپیوتر مورد استفاده قرار میگیرد . همه DVR ها فیلم های خود را روی یک هارد داخلی ذخیره می کنند. بیشتر آنها از هارد SATA استفاده می کنند ، این مخفف عبارت Serial Advanced Technology Attachment است و روشی است که توسط آن هارد دیسک به یک دستگاه متصل می شود. رایانه ها همچنین از هارد SATA استفاده می کنند اما  هارد های DVR ها و رایانه ها  با هم متفاوت هستند. برخلاف رایانه ها ، هارد  DVR ها طوری طراحی شده است که ۲۴ ساعت و شبانه روزی می توانند کار کنند

هارد دیسک دوربین مداربسته

 هارد دیسک دوربین مداربسته یکی دیگر از لوازم حانبی دوربین مدار بسته می باشد که بسیار مهم می باشد و می تواند در قیمت دوربین مداربسته نیز تاثیر گذار باشد پس توجه به این قطعه علاوه بر قیمت می تواند در کیفیت دوربین نیز تاثیر گذار باشد . امروزه دوربین های مداربسته در رنج های مختلفی با برند های مختلفی در بازار موجود می باشند و می توانند تصاویر را با کیفیت های مختلفی ضبط نمایند و سپس آنها را در هارد دیسک خود ذخیره کنند شما اگر قصد خرید هارد دوبین مداربسته را دارید باید بدانید دست شما برای خرید این نوع از هارد دیسک ها بسیار باز می باشد چرا که علاوه بر برند های مختلف این دیسک ها دارای ظرفیت بسیار بالایی می باشد شما می توانید ظرفیت این هارد ها را در ۵۰۰ گیگ ، یک ترابایت ، دو ترابات ، سه ترا و چهار ترا و… نیز مشاده نمایید

تفاوت هارد دوربین مداربسته با هارد معمولی

هارد دیسک ها محلی برای ذخیره داده ها می باشند هر وسیله ای می تواند دارای یک هارد دیسک باشد هارد دیسک ها دارای اندازه ای از یک نخود تا یک ساختمان می توانند باشند هارد دیسک های که برای دوربین های مدار بسته مورد استفاده قرار میگیرد شبیه به یک هارد دیسک کامیپوتر می باشد با این تفاوت اکه این هارد ها دارای مقاوت بالایی می باشد در موارد استفاده زیادی که اطلاعات بیش از حد روی آنها ذخیره و پاک می شوند قادر هستند کار کنند برخلاف سایر هارد ها که سیلندر های آن خاصیت و مقاومت خود را از دست می دهد.

برای ضبط و ذخیره سازی تصاویر ویدئویی در یک سیستم مداربسته نیازمند به استفاده از یک یا چند هارد با ظرفیت ذخیره سازی بالا هستید. زیرا معمولا دوربین مداربسته نصب شده در یک محل ممکن است به صورت 24 ساعته در تمامی روزهای سال روشن باشد و به ثبت وقایع بپردازد.

انتخاب هارد مناسب برای دوربین مداربسته از جمله اقدامات مهمی است که باید در هنگام راه اندازی سیستم امنیتی خود به آن توجه نمائید. دانستن نکات مطرح شده در این مقاله شما را در خرید بهترین هارد دوربین مداربسته یاری می کند:

  1. سیستم مداربسته به چه نوع هارد با چه مشخصاتی نیاز دارد؟
  2.  از چه هاردی با چه ظرفیتی برای ضبط تصاویر استفاده کنیم؟
  3. ویژگی های مهم یک هارد چیست؟
  4. انواع برند هارد در دوربین مدار بسته


انتخاب هارد مناسب برای دوربین مداربسته

انتخاب هارد مناسب برای دوربین مداربسته

1.اسیستم مداربسته به چه نوع هارد با چه مشخصاتی نیاز دارد؟

بسیاری از شما ممکن است فکر کنید که می توان از یک هارد دیسک معمولی برای سیستم نظارتی خود استفاده کنید و فرض کنید که تمامی هارد دیسک ها از لحاظ کارکردی یکسان بوده و عملکرد مشابهی دارند. اما این فرض کاملا اشتباه است. هارد دیسک های معمولی، نهایتا به مدت 6 روز در هفته و هر روز 8 ساعت کار می کنند و دارای عملکرد متوسطی هستند. این در حالی است که هارد دیسک هایی که متناسب با سیستم های مداربسته تولید می شوند و در دستگاه های NVR یا DVR تعبیه می گردند، دارای یک جزء مرکزی برای ذخیره سازی دیجیتالی ویدئوها هستند که امکان کارکرد 24 ساعته در 7 روز هفته را برای آنها فراهم می کند. این هارد دیسک ها باید به صورت شبانه روزی فعال باشند تا بتوانند شواهد ویدئویی را به صورت زنده ذخیره کنند.

2. از چه هاردی با چه ظرفیتی برای ضبط تصاویر استفاده کنیم؟

این مورد به چند عامل متفاوت بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:هارد دیسک دوربین

3. ویژگی های مهم یک هارد دیسک چیست؟

برای انتخاب بهترین هارد دوربین مداربسته باید به نکاتی پیرامون خصوصیات هارد توجه نمائید. هارد دیسک ها دارای ویژگی های متفاوت و پیچیده ای هستند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

4. انواع برند هارد در دوربین مدار بسته

برند های معتبر و معروف هارد در بازار شامل برند Western Digital و SEAGATE هستند که هر دو از شرکت های تولید کننده بزرگ هارد دیسک در جهان اند. این شرکت ها هارد دیسک هایی با کیفیت و ماندگاری بسیار بالا تولید و به بازار عرضه می کنند. باید توجه داشته باشید که با گذشت زمان و استفاده مکرر، از کیفیت هارد کاسته می شود بنابر این بهتر است از ابتدا در هنگام انتخاب هارد مناسب برای دوربین مداربسته دقت بیشتری به خرج دهید و هرگز به علت قیمت پایین تر از هارد های Refurbished یا رفرش شده (تعمیر شده یا مرجوعی) استفاده ننمایید تا از صرف هزینه های مجدد اجتناب گردد. هارد دیسک های شرکت WESTERN Digital در بازار وجود دارند که به تازگی با توجه به عملکرد آنها در رنگ های مختلف بنفش، سفید و … عرضه می شوند.خدمات ایمن صنعت

دوربین مداربسته


دوربین مداربسته برای هر کسب و کار و سازمانی ضروری است. انواع دوربین مداربسته در بازار وجود دارند. باید بر اساس مکان و کاربری، نوع مناسبی از دوربین مداربسته را انتخاب کرد. دوربین های مداربسته ویژگی ها، انواع و تنظیمات متفاوتی دارند. از این رو انتخاب نوع متناسب با کاربری موردنظر بسیار مهم است.


انواع دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته دام دوربین مداربسته بولت دوربین مداربسته C-Mount دوربین مداربسته روز وشب دوربین مداربسته دید در شب یا فرو سرخ

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال Digital Video Recording  که به اختصار DVR نامیده می شود، نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ را بر عهده دارد. این سیستم قابلیت های فراوانی شامل ضبط تصاویر با فرمت ها و کیفیت های مختلف و قابلیت های هشداری متنوع را برای دوربین های آنالوگ ایجاد می کند. دی وی آرها تعداد مشخصی ورودی و خروجی تصویر و صدا دارند. دی وی آرهای با 4 ورودی تصویر را دی وی آر 4 کاناله (DVR 4CH) می نامند. تعداد کانال ها می تواند 4 ، 8 ، 16 و 32  نیز باشد.

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه NVR دوربین مداربسته

دستگاه کنترل و ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه Network Video Recording یا به اختصار NVR نامیده می شود. این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و جهت کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر خروجی آنها را به کار می رود.

دستگاه NVR دوربین مداربسته

متعلقات دوربین مداربستهمقالات

call us