کابل دوربین مداربسته


اولین قطعه از لوازم جانبی دوربین مداربسته کابل دوربین مداربسته می باشد دقت داشته باشید که کابل یکی از قطعات بسیار مهم دوربین می باشد اگر شما از کابل های نا مرغوب برای دوربین مدار بسته خود استفاده نمایید علاوه بر اینکه عمر خود را به زودی از دست خواهند داد به احتمال زیاد روی کیفیت تصاویر برداشته شده از دوربین ها نیز تاثیر گذار خواهد بود  . به طور معمول از کابل کواکسیال برای نصب دوربین مدار بسته استفاده می شود این کابل ها خود به دسته ایی از قبل  کابل های RG59، RG6 و RG11 تقسیم می شوند که هر کدام از این کابل ها برای یک مسافت می تواند استفاده شود

کابل دوربین مداربسته

سیم و کابل دوربین مداربسته از اصلی ترین متعلقات مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته می باشد. سیم کشی دوربین ها باید با دقت بالایی انجام شود چرا که استفاده از سیم بی کیفیت یا نصب نادرست آن می تواند در دریافت تصویرِ با کیفیت ایجاد اختلال کند. این سیم کشی صحیح و با کیفیت اگر به درستی صورت نگیرد ممکن است باعث شود هزینه بالای خرید دوربین مداربسته کاملا بی فایده باشد. نصب و سیم کشی غیر اصولی، ممکن است باعث ایجاد کیفیت تصویر پایین شود که مستقیما به نوع سیم و کابل و سیم کشی دوربین ها مربوط می شود. شما می توانید در ایمن صنعت انواع سیم و کابل کواکسیال و کابل RG59 را مشاهده کنید و برای خرید سیم دوربین با کارشناسان ما مشورت نمایید.

کابل دوربین مداربسته

کابل RG59 با مغزی مس

کابل مورد نیاز برای برخی از انواع دوربین مداربسته از نوع RG59 می باشد که بعضی از انواع آن مانند کابل RG59 تمام مس مغزی 0.7 دارای مغزی مسی هستند. این کابل ها می توانند تصاویر را تا 500 متر بدون افت تصویر انتقال دهد. این کابل به لحاظ قیمت سیم و کابل دوربین مداربسته جزو گرانترین نوع کابل های موجود در بازار به شمار می روند. کابل کشی با این نوع سیم برای دوربین مداربسته در مجموعه دوربین مداربسته AHD و دوربین مداربسته آنالوگ به کار می رود. شما نمی توانید این نوع سیم را برای دوربین مداربسته IP به کار ببرید و برای سیستم تحت شبکه باید از سیم و کابل مخصوص آن یعنی Cat5 یا Cat6 استفاده کنید.

کابل ترکیبی تمام مس

همانطور که در بالا اشاره کردیم برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته AHD و آنالوگ نیاز به استفاده از کابل RG دارید، اما اگر برای تغذیه دوربین از UPS یا ترانس مرکزی استفاده می کنید، باید کابل ترکیبی به کار ببرید که کابل تصویر و برق را در کنار یکدیگر داشته باشید. شما می توانید این نوع کابل را برای مسیر هایی تا 100 متر هم استفاده کنید و شاهد هیچ افت کیفیتی نیز نباشید. در نظر داشته باشید که کابل تصویر و برق در کنار هم هستند اما با فویل و پلاستیک از هم جدا شده اند.خدمات ایمن صنعت

دوربین مداربسته


دوربین مداربسته برای هر کسب و کار و سازمانی ضروری است. انواع دوربین مداربسته در بازار وجود دارند. باید بر اساس مکان و کاربری، نوع مناسبی از دوربین مداربسته را انتخاب کرد. دوربین های مداربسته ویژگی ها، انواع و تنظیمات متفاوتی دارند. از این رو انتخاب نوع متناسب با کاربری موردنظر بسیار مهم است.


انواع دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته دام دوربین مداربسته بولت دوربین مداربسته C-Mount دوربین مداربسته روز وشب دوربین مداربسته دید در شب یا فرو سرخ

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال Digital Video Recording  که به اختصار DVR نامیده می شود، نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ را بر عهده دارد. این سیستم قابلیت های فراوانی شامل ضبط تصاویر با فرمت ها و کیفیت های مختلف و قابلیت های هشداری متنوع را برای دوربین های آنالوگ ایجاد می کند. دی وی آرها تعداد مشخصی ورودی و خروجی تصویر و صدا دارند. دی وی آرهای با 4 ورودی تصویر را دی وی آر 4 کاناله (DVR 4CH) می نامند. تعداد کانال ها می تواند 4 ، 8 ، 16 و 32  نیز باشد.

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه NVR دوربین مداربسته

دستگاه کنترل و ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه Network Video Recording یا به اختصار NVR نامیده می شود. این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و جهت کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر خروجی آنها را به کار می رود.

دستگاه NVR دوربین مداربسته

متعلقات دوربین مداربستهمقالات

call us