قیمت دزدگیر اماکن


دزدگیر اماکن یا intruder alarm system ، یک سیستم نظارتی،حفاظتی و امنیتی است که برای جلوگیری از ورود سارقین و اعلام سرقت در اماکن صنعتی، تجاری، اداری و یا مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.نحوه عمل سیستم دزدگیر اماکن به گونه ای است که به محض ورود به حریم خصوصی و یا شکستن قفل، به صورت آژیر و هشدارهای امنیتی، تلاش برای سرقت را اعلام می کند.این سیستم بهترین کارایی را در مجتمع های مسکونی، کارگاه های تولیدی، کارخانجات صنعتی و واحدهای تجاری دارد.انواع مختلف سیستم دزدگیر اماکن با کاربردهای متفاوت برای مواقع ضروری تولید شده است.برخی از سیستم های دزدگیر مجهز به سیستم هشدار دهنده آتش و یا دوربین مداربسته هستند.طراحی برخی از سیستم های دزدگیر نیز به گونه ای است که امکان نصب بر روی درب های ورودی و اتصال به جریان برق را دارا می باشند. درب های شوک دار می توانند علاوه بر شناسایی ورود غیر قانونی، با جریان برق، مانع از فعالیت سارقین شوند.تنوع بالای سیستم دزدگیر اماکن موجب شده تا امکان استفاده در هر فضایی را داشته باشد.

دزدگیر اماکن

بهترین دزدگیر اماکن کدام است؟

تامین امنیت محیطی به طور دائمی از مهم ترین معیار ها توسط کاربران و مصرف کنندگان این نوع تجهیزات بوده است، تا با خیال آسوده از حفاظت محیطی خود در هنگام حضور نداشتن در محیط اطمینان حاصل نماییند. از جمله اقلام و ابزار هایی در هنگام خرید دزدگیر اماکن باید آن ها را تهیه کرد مواردی همچون پنل اصلی، تلفن کننده، چشمی های دیجیتال و سنسور حساس به حرکت و لرزش که به شما در کنترل حفاظت ساختمان و یا فروشگاه موردنظر کمک شایان و چشمگیری میکند. با همراه باشید تا با قطعات نامبرده شده به صورت تخصصی آشنا شوید.

دزدگیر منزل

یکی از اصلی ترین وشاخص ترین مزیتی که دزگیر دارا میباشد  به محض ورود فرد به داخل سالن یا مجموعه چشمی ان را حس کرده و آژیر شروع به زدن میکند که همزمان با آژیر کشیدن با توجه به اینکه از قبل شماره یا شماه های مورد نظر را به دزدگیر داده ایم به تلفن ویا گوشی همراهتان تماس برقرار میشود وشما را مطلع می سازدکاربرد دزدگیر در تمامی مغازه ها اعم از سوپر مارکت شیرنی فروشی ارایشگاه لباس فروشی ها وبسیاری از جاهای دیگر مانند داروخانه ابزار فروشی مطب مزون کلینیک اداره جاتها  مدارس و.. میباشدبا توجه به اینکه در همه ی صنف ها تایم استراحت نیز وجود دارد فروشنده میتواند با استفاده از ریموت دزدگیر آن راتحریک کند وبه استراحت بپرداز به محض اینکه کسی وارد شود آژیر شروع به زدن میکند وفروشنده را مطلع می سازد.

اگر نگران امنیت خود و اطرافیانتان هستید، بدون شک انتخاب و خرید تجهیزات امنیتی آرامش را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در لیست فوق می‌توانید دزدگیر و پکیج های امنیتی مناسب خود را با برندهای فایروال، کلاسیک و جی ام کا مشاهده و انتخاب نمایید.

دزدگیر آپارتمان

دزدگیر اماکن از جمله سیستم های اعلام سرقت است که عملکرد مخصوص به خود را دارد,عملکرد این سیستم  به صورتی است که  گذر از یک حریم خصوصی مانند خانه , ادارات ,فروشگاهها و غیره  را از طریق سنسورهای مخصوص خود تشخیص داده و از طریق پخش صدای اژیر در محیط و گرفتن تماس ,دیگران را مطلع میسازد. دزدگیر اماکن ابزار بسیار مفید برای حفاظت از منازل و سازمانها می باشد بطوری که استقبال گسترده از این سیستم باعث شده که از زمان معرفی این سیستم روندی صعودی داشته باشد و روز به روز سیتم های مجهزتری توسط تولید کنندگان این ابزارها به مشتریان معرفی شود.

اگرفاصله سنسور های دزدگیر اماکن تا خود دستگاه  ازاندازه مجاز بیشتر باشد(بسته به برند دزدگیر اماکن حدود بیستر از 20 متر) سیگنال سنسور به دستگاه نمیرسد و نمیتواند دستگاه را فعال کند . جهت رفع این مشکل از ریپیتر استفاده می شود که پس از لرن کردن (معرفی کردن) تجهیزات به ریپیتر با قدرت بالا سیگنال های دریافتی را برای دستگاه مرکزی ارسال می نماید. ریپیتر با توجه به شرایط محیلطی از 100 متر تا 150 متر به برد تجهیزات اضافه می کند، همچنین برخی از ریپیتر ها به دلیل داشتن باطری داخلی مشکل قطع برق را نیز بر طرف نموده و دستگاه در زمان قطع برق به خوبی عمل خواهد نمود.

عملکرد این دستگاه به این صورت است که تمامی ریموتها و چشمی هایی که برد ارسال آنها به دستگاه نمی رسد ابتدا باید به دستگاه معرفی (LEARN) شوند ،سپس دستگاه در محلی نصب شود که برد چشمی ها به آن برسند ،در این صورت ریپیتر با دریافت امواج چشمی ها در صورتی که کد چشمی در حافظه آن موجود باشد امواج را با قدرت بیشتری برای دستگاه دزدگیر یا گیرنده مرکزی ارسال خواهد کرد.
البته برند های کمی هستند که ریپیتر تولید میکنند .فایروال یکی از برندهای تولید کننده دزدگیر اماکن است که ریپیتر نیز در محصولات انها وجود دارد.

چرا دزدگیر بخریم؟

چرا دزدگیر اماکن بخریم؟

در ارتباط با تأمین امنیت منازل مسکونی، اماکن تجاری، انبار یا ... معمولاً دو گزینه مهم پیش روی شماست. استفاده از دوربین های مداربسته و یا دزدگیر های اماکن. ولی از آنجاییکه دوربین های مداربسته به طور کامل قادر به دفع خطرات احتمالی نیستند، پیشنهاد می‌کنیم خرید دزدگیر را در اولویت اول خود قرار دهید. از جمله مزایای نصب دزدگیر در محل زندگی یا کار شما  این است که حتی در صورت عدم حضور شما، به محض ورود غیرمجاز افراد ناشناس زنگ خطر به صدا در می‌آید و همسایه‌گان را مطلع و متجاوزان را متواری می‌کند. درحالیکه دوربین های مداربسته ممکن است نتوانند چهره مجرمین را به‌درستی ضبط کرده و نهایتا اطرافیان را از وقوع سرقت مطلع نمایند.

از مهم ترین سیستم هایی که به عنوان مغز اصلی و فرمان دهنده به دیگر تجهیزات به شما میرود مرکز کنترل دزدگیر است که نسبت به نیاز های در نظر گرفته از تکنولوژی بهره مند میشود. از تاثیر گزار ترین گزینه مورد توجه تعداد زون و یا همان درگاه اتصال ابزار های جانبی است که با ارزیابی فضای محیطی تغییر میکند. از دیگر قابلیت های پنل حفاظت کننده خانگی که در بعضی مدل های آن دیده میشود تلفن کننده داخلی آن است که علاوه بر ایجاد کاهش هزینه برای کاربر کنترل آسانی و مدیریت آسان تری ارائه میدهد. در کنار همه ویژگی های نامبرده از جالب ترین آن ها درگاه پشتیبانی از سامانه اعلان حریق است تا در مکان مانند فروشگاه بسیار بزرو و یا هتل در کمترین زمان ممکن به حفظ امنیت آن ها پرداخته تا آسیب و تلفات به میزان کلی کاهش یابد.

انواع دزدگیر امنیتی اماکن

انواع دزدگیر امنیتی اماکن

انواع مختلف دزدگیر اماکن خریداران را سردرگم می‌کند و انتخاب بهترین و مناسب‌ترین دزدگیر اماکن، از بین گزینه‌های متعدد کمی سخت می‌شود. ممکن است سوال‌های زیادی ذهن شما را درگیر کند مثلا اینکه آیا با توجه به این موضوع که دستگاه‌های دزدگیر اماکن سیم کارتی جدید هستند و امکانات زیادی دارند، ممکن است برای بعضی از مکانها مناسب نباشند؟! چگونه میتوان یک دزدگیر اماکن خوب را انتخاب کرد؟ و اصلا در هنگام خرید بایستی به چه نکاتی توجه داشت؟
دزدگیر اماکن چیست ؟

دزدگیر اماکن یکی از ملزومات امنیتی خانه‌ها و اداره‌جات و مغازه‌ها در قرن اخیر محسوب می‌شود. محصولی که از ابتدا با یک زنگ ساده بر روی درب‌ها و پنجره‌های خروجی خانه‌ها شروع به کارکرد، امروزه به کمک تکنولوژی توانسته است به اوج تکامل و کارایی خود برسد و بدون شک در آینده از این هم پیشرفته‌تر خواهد شد .

قیمت دزدگیر اماکن چقدر تمام می شود ؟

با وجود اینکه شاید اولین و مهم ترین سوال غالب افراد همین سوال است اما پاسخش به این سادگی نیست! قیمت یک دستگاه دزدگیر، چشمی، بلندگو و … با توجه به برند دستگاه، ضمانت کالا و امکانات آن کاملا متفاوت است و پس از بررسی محل مورد نظر مشتریان جهت نصب، و مشخص شدن تعداد چشمی ها، مگنت ها، میزان کابل کشی، اجرت نصب و انتظارات مشتری از دستگاه قیمت نهایی مشخص میشود .

مدت زمان نصب دزدگیر برای مغازه و آپارتمان چقدر طول میکشد ؟

نصب هر دستگاه دزدگیر نیاز به پیش زمینه هایی دارد از قبیل مهیا کردن یک عدد سیم کارت فعال ( برای دستگاه های سیم کارتی) وجود منبع برق ۲۲۰ ولت در محل و … که پیش از مراجعه تکنسین های فنی سامانه ارتباطات آکام به اطلاع مشتریان خواهد رسید (فرم شماره ۲ دزدگیر) و چنانچه مقدمات نصب همان طور که توضیح داده شد مهیا شود نیاز است که بازه زمانی ۵ ساعت تا نهایتا یک روز را به این موضوع اختصاص دهید .

چگونگه باید دزدگیر سفارش دهیم ؟

برای سفارش خرید و نصب دزدگیر اماکن و منزل در تهران و کرج کافیست با کارشناسان بخش فروش ایمن صنعت در تماس باشید. شماره تماس کارشناس فروش 09126788378حفاظت از اموال و دارایی‌ها یک کار منطقی و عقلانیست. نصب دزدگیر اماکن، دزدگیر خانه و یا هر جای دیگری که نیاز به کنترل دارد، یکی از مهمترین و مؤثرترین راه‌ها برای حفظ سرمایه و امنیت است. دزدگیر اماکن به شکل قابل توجهی از بروز سرقت جلوگیری می‌کند. فقط کافیست هر زمان که به مدت طولانی قصد خروج از منزل را دارید، دزدگیر خانه را فعال کنید. دزدگیر منزل را توسط ریموت یا نرم افزار فعال کرده و شماره‌های تماس ضروری را در آن ذخیره کنید تا در مواقع ضروری با آن‌ها تماس گرفته و یا پیامک داده شود. حتی می‌توانید از شماره تماس همسایه، نگهبان و یا هر فرد مورد اعتماد خود به این منظور استفاده کنید تا اگر سیستم دزدگیر اماکن موقعیت خطرناکی را گزارش کرد آن‌ها بتوانند به منزل شما سر بزنند و ببینند چه اتفاقی افتاده است.

مهم‌ترین نکته در هنگام خرید این است که به میزان رضایت خریداران از آن محصول دقت داشته باشید. مسلما قیمت دزدگیر اماکن بسته به نوع کاربری، امکانات، اعتبار برند، مدت زمان گارانتی محصول و... متفاوت است. اما بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که چه انتظاراتی از یک دزدگیر اماکن خوب دارید و در مقایسه با پولی که پرداخت می‌کنید چه سرویس‌هایی دریافت می‌کنید. دستگاه‌هایی که شرکت خدمات دهنده آن داخل کشور می‌باشد دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند؛ پس در صورت بروز هر گونه مشکل، می‌توانید از تیم پشتیانی این شرکت‌ها کمک بگیرید. بعضی از دزگیر اماکن که از برندهای مطرح خارجی می‌باشند ممکن است به علت شرایط فعلی امکان وارد کردن قطعات آن‌ها میسر نباشد در نتیجه در صورت خرابی این محصولات به دردسر بزرگی گرفتار می‌شوید. پس در هنگام خرید به این موضوع توجه داشته باشید و فقط به قیمت تمام شده در هنگام خرید متمرکز نشوید. در حال حاضر برخی از مطرح‌ترین دزدگیر اماکن های موجود در بازار ایران عبارتند از:

دزدگیر اماکن سایلکس

دزدگیر اماکن سایلکس از مدرن‌ترین تولیدگنندگان سیستم‌های حفاظتی و امنیتی اماکن و ریموت کنترل‌های درب‌های اتوماتیک است. مدل SG7 یک دزدگیر اماکن سیم کارتی است که علاوه بر آژیر از قابلیت ارسال پیامک و تماس تلفنی نیز پشتیبانی می‌کند.

دزدگیر اماکن فایروال

دزدگیر اماکن فایروال یکی از معروف‌ترین تولیدکننده‌های سیستم‌های دزدگیر اماکن است که محصلات خود را در چهار مدل F6 بدون تلفن کننده (فقط آژیر خطر)، F7 با تلفن کننده خط ثابت، F9 با تلفن کننده سیم کارتی یا همان دزدگیر اماکن سیم کارتی و F10 سیمکارتی به همراه رله قطع و وصل جریان برق، عرضه می‌کند. دو مدل آخر، دارای صفحه نمایش فارسی و ۸ زون بیسیم و سیمی می‌باشند که باعث می‌شود مناطق بیشتری را پوشش دهند. از دیگر مزیت‌های دزدگیر اماکن فایروال قیمت مناسب آن و داشتن گارانتی 5 ساله است که در مقایسه با برندهای دیگر مدت زمان بیشتری است. از معایب این دزدگیر سیمی بودن آن است که با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی باید بگوییم کمی عقب‌تر از زمانه حرکت می‌کند.

دزدگیر اماکن پارادوکس

دزدگیر اماکن پارادوکس دارای دو قسمت است که به صورت بیسیم، چهار آژیر، دو ماژول و صفحه کلید را پشتیبانی می‌کند. این دزدگیر تحت وب استفاده می‌شود و همچنین دارای ۳۲ زون است که ۵ زون آن سیمی و با قابلیت دو برابر شدن کار می‌کنند. دزدگیر اماکن پارادوکس اصالتا کانادایی است و با لوازم جانبی برندهای دیگر هماهنگی ندارد. از طرفی قیمت این دزدگیر برای مصرف‌کننده ایرانی مبلغ زیادی می‌شود که با توجه به شرایط کشورمان باید بگوییم این هم جزء معایب این محصول می‌باشد.

دزدگیر اماکن GMK

مدل GM910 دزدگیر اماکن GMK یکی از مطرح‌ترین محصولات این شرکت است که به عنوان دزدگیر منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع دزدگیراماکن در دو حالت دزدگیر اماکن سیم کارتی و تلفنی کارایی دارد.

دزدگیر اماکن کلاسیک

دزدگیر اماکن کلاسیک از پرفروش‌ترین سیستم‌های حفاظتی در ایران است که تمامی مراحل از طراحی تا ساخت در کارخانه الکترونیک کاران صورت می‌گیرد. این دزدگیر دارای 4 زون می‌باشد و قابلیت اتصال دزدگیر اماکن به تلفن کننده سیمکارت خور را دارد.

دزدگیر اماکن رابین

سیستم دزدگیر منزل رابین (Rabin) با کنترل هوشمند یکپارچه سیستم اعلام سرقت، اعلام حریق، نشت گاز و به دو صورت سیمی و بی‌سیم طراحی شده ‌است. این سیستم به پیشرفته‌ترین تکنولوژی رمزگذاری چند بیتی (Code Hopping) مجهز است که اطمینان و امنیت بیشتری را برای مصرف‌کننده به وجود می‌آورد. دزدگیر اماکن رابین در بانک‌ها، آپارتمان‌های مسکونی، مراکز اداری و تجاری، ویلاها، مغازه‌ها و دفاتر قابل استفاده می‌باشد.

دزدگیر های ساده مبتنی بر آژیر و هشدار محلی
دزدگیرهای اماکن با سیستم آلارم راه دور مبتنی برتلفن کننده  خطوط تلفن ثابت
انواع دزدگیر اماکن با تلفن کننده سیمکارتی

تلفن کننده دزدگیر های اماکن در دو نوع سیم کارتی و خط ثابت هستند که هر کدام مزایا و معایبی دارند که در ادامه به ان خواهیم پرداخت.تلفن کننده های خط ثابت دزدگیر به خط ثابت تلفن محل نصب متصل شده و در هنگام تحریک به شماره هایی که به حافظه ان داده شده تماس میگیرد و پیغام ضبط شده را پخش میکند.پس در صورت قطع سیم تلفن از بیرون ساختمان توسط سارق دیگر تلفن کننده عمل نخواهد کرد.و فقط صدای اژیر در محل وجود خواهد داشت.
در تلفن کننده سیم کارتی دزدگیر علاوه بر تماس و پخش پیام در هنگاه تحریک شما پیامک هایی نیز دریافت میکنید که گزارشاتی از قبیل فعال و غیر فعال شدن سیستم توسط کاربران دیگر،تحریک سیستم در هنگاه سرقت،اعلام زون تحریک شده در محل،قطع جریان برق شهر،و...را به شما اطلاع میدهد.
همچنین از طریق این تلفن کننده شما میتوانید با ارسال پیامک از هر نقطه از کشور دزدگیر را فعال و یا غیر فعال کنید که این کار از طریق اپلیکیشن های مخصوص این سیستم ها هم امکان پذیر میباشد.

یکی از متداول ترین سنسورهایی که امروزه در خانه هوشمند به عنوان سیستمهای اعلام سرقت و یا دزدگیر اماکن و منزل مورد استفاده قرار می گیرد سنسورحرکتی Motion Sensor می باشند که امروزه با اسامی گوناگون از جمله سنسورحرکتی ، چشمی ،رادار، PIRو…می توان آنها را در بازار یافت.
این سنسورها به خاطردید وسیع و پروسسی که در محیط انجام می دهند امروزه به یکی از اجزاء اصلی سیستمهای دزدگیر در خانه های هوشمند تبدیل شده اند به طوری که بیشترشرکتها در اکثر پروژه های اعلام سرقت خود از این سنسورها استفاده می کنند .هدف اصلی از آشکار سازی حرکت تشخیص ورود فرد مزاحم به محیط و ارسال پالس هشدار به سیستم مرکزی است. کارکرد مهم و اصلی این تجهیزات در زمان عدم حضور شما در محیط است.این سنسورها به دو صورت با سیم و بدون سیم به دزدگیرهای منزل متصل میشوند.

در کنار اعلان هشدار برقراری ارتباط نیز به گزینه مهم و کاربردی تبدیل گشته است. این وظیفه بسیار مهم با استفاده از سامانه ایی با نام تلفن کننده تامین میشود که در دو نوع معمولی و سیمکارتی تولید شده است. از خصوصیات تلفن کننده معمولی (خط ثابت) اشاره داشت که قابلیت هایی همچون حافظه داخلی، ذخیره سازی پیام، شماره گیری تن و پالس، حافظه آلارم را دارا هستند در صورت وقوع حوادث ناگوار از طریق خط ثابت به اعلان هشدار بپردازد. تفاوتی که تلفن کننده سیم کارتی با مدل خط ثابت دارد کنترل سیستم از طریق پیامک، پشتیبانی از سیمکارت و خط ثابت به صورت همزمان، حافظه ذخیره سازی تماس و پیام گسترده تر، اجرای پیامک های فارسی و انگلیسی را داراست و از نظر قیمتی نسب به نوع دیگر خود گران تر است.

نکات مهم برای خرید و نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن برای حفاظت از منزل، اماکن اداری و تجاری از اهمیت زیادی برخوردار است. نکته ای که پس از نصب دزدگیر هائز اهمیت می باشد کنترل و نگه داری سیستم دزدگیر اماکن برای عملکرد درست و بدون خطا است.
دستگاه دزدگیر همانند تمام دستگاه های برقی و الکترونیکی احتمال خراب شدن را دارد و اگر این خرابی در زمان نامناسب مانند رقتن به مسافرت باشد، می تواند احتمال سرقت را افزایش دهد.
در این مقاله ما به ذکر 5 نکته مهم  برای نصب و نگه داری دزدگیر اماکن می پردازیم.


1. ترجیحا از دزدگیرهای اماکن و منزل سیم کارتی استفاده کنید زیرا امکانات بسیار بالاتری نسبت به دزدگیرهای خط ثابت و یا بدون تلفن کننده دارند که این امکانات بسیار ارزشمند می باشند مانند گزارش قطع برق، گزارش فعال و غیر فعال شدن دستگاه توسط هر کدام از ریموت ها، اپلیکیشن دزدگیر اماکن برای قطع و وصل و بررسی وضعیت ستگاه و ...


2. از سنسورهای بی سیم در مکان های پر تردد و شلوغ استفاده مشود زیرا این سنسورها چه دستگا فعال باشد چه نباشد عملکرده و باتری آن به سرعت تمام می شود. بنابراین بهتر است در مکان های چر رفت و آمد از سنسورهای سیم دار استفاده کنید.


3. بعد از اتمام نصب دزدگیر حتما دستگاه را چندین بار تست کنید تا از عملکرد درست دستگاه به خصوص تلفن کننده مطمئن شوید. همیچنین از نصاب بخواهید تا نرم افزار دزدگیر اماکن را برای شما فعال کند.


4. دزدگیر اماکن باید به طور دوره ای هر 1 ماه یک بار و یا قبل از رفتن به مسافرت کنترل شود. بدین صورت که دزدگیر را توسط ریموت یا نرم افزار فعال کرده سپس وارد خانه شده تا دزدگیر فعال شود و آژیر بزند، با شماره تماس های ذخیره شده در تلفن کننده تماس گرفته و پیامک دهد. در این حالت نباسد دزدگیر را سریع غیر قعال کنید و اجازه دهید 10 الی 15 ثانیه صدای آژیر ادامه پیدا کند تا تلفن کننده به طور کامل با تمام شماره هایی که به آن داده اید تماس بگیرد. باتری داخل دستگاه دزدگیر اماکن نیز باید هر دو سال یکبار تعویض شود زیرا باتری های دزدگیر اماکن حدودا هر دو سال یکبار فاسد می شوند.

5.بهتراست نصب دزدگیر را به شرکت ها بسپارید تا اینکه با نصاب ها به صورت مستقیم کار کنید زیرا شرکت ها موظف به ارائه گارانتی هستند.ولی نصاب ها ممکن است برای خدمات دست شما را خالی بگذارند زیرا کسی آنها را موظف به ارائه خدمات نمی کند.از شرکتی دزدگیر اماکن بخواهید که بعد از کارشناسی، کل سیستم را برای شما نصب کرده و در انتها باشما تسویه حساب کند.بعضی از شرکت ها ابتدا دزدگیر و لوازم رابه شما می فروشند و شما پس از دریافت اجناس و تسویه ،شماره نصاب را به شما میدهند تا برای نصب هماهنگ کنید،دراین صورت نصاب دزدگیر اماکن ممکن است شمارا اذیت کرده و از لحاظ هزینه و نوع کار کم کاری کنند.

پس از شناخت قابلیت این نوع تجهیزات شما میتوانید به راحتی سیستم اعلان هشداری مناسب با نیاز تهیه و استفاده نمایید تا امنیت هتل، ساختمان و یا فروشگاه با اطمینان بسیار بالا تامین شود. پس سعی کنید در هنگام سیستم آلارم مرکزی خود دیگر متعلقات مورد نیاز تمامی پارامتر ها را در نظر گرفته تا کارایی قابل قبولی را در هنگام خرید دزدگیر درون ساختمانی دریافت کنید. از جمله شرکت های شناخته شده ایی که در بازار های جهانی و آسیایی میپردازند میتوان به کمپانی هایی مانند کلاسیک، پارادوکس و بتا اشاره داشت که در کنار کیفیت بسیار عالی قیمت مناسبی را دارا هستند تا خرید دزدگیر اماکن مقرون به صرفه به مصرف کننده گرامی ارائه دهند.

انواع سیستم های دزدگیر

انواع سیستم های دزدگیر

سیستم های اعلام خطر در انواع مختلفی تولید می‌شوند تا بتوانند پاسخگوی انواع نیاز مشتریان باشند. درحال حاضر دو نوع عمده دزدگیر های اماکن شامل دزدگیرهای با تلفن کننده ثابت و با تلفن کننده سیم کارتی هستند.

دزدگیر با تلفن کننده ثابت

تلفن کننده ثابت نسبت به دزدگیر های معمولی این مزیت را دارند که با اتصال به خط تلفن ثابت، هرگونه هشداری را به شماره های ذخیره شده اطلاع دهد. این دستگاه ها قابلیت ذخیره سازی تا 20 شماره را دارند.

دزدگیر با تلفن کننده سیم کارتی

آندسته از شهروندانی که قصد نصب دزدگیر در ویلاها یا اماکنی دارند که به مدت طولانی خالی از سکنه می‌باشد و یا دسترسی به خط تلفن ثابت ندارند می‌توانند از مدل های سیم کارتی استفاده کنند. در این مدل ها با قرار دادن یک سیم کارت می‌توانید در هرکجا که باشید اعلان های هشدار را بر روی شماره هایی که قبلاً ذخیره نموده اید دریافت نمایید. همچنین این امکان وجود دارد که برنامه موبایل مخصوص این دستگاه ها را بر روی گوشی خود نصب کرده و دستورات خود را به صورت پیامکی و از راه دور به دزدگیر ارسال کرده و کنترل آن را در دست بگیرد.

انواع دزدگیر اماکن بر حسب کارایی

کنترل از راه دور سیستم از مهترین و کاربردی ترین امکانات پک دزدگیر اماکن سیمکارتی می باشد. نسخه های بروز شده اپلیکیشن اندروید و ios امکان کنترل سیستم اعم از روشن و خاموش کردن کل و یا بخشی از سیستم و یا متوقف کردن بلندگوها از طریق گوشی های هوشمندرا دارد. همچنین کنترل پیامکی نیز برای آن دسته از افرادی که گوشی هوشمند ندارد و یا دسترسی به شبکه اینترنت برای آنها مقدور نیست به راحتی امکان پذیر است. کاربر در هر زمانی میتواند با ارسال پیامک از وضعیت سنسور ها، ریموت ها، ورودی و خروجی ها و یا استعلام وضعیت برق شهری آگاه شود. عموما دزدگیرهای سیمکارتی با اپراتورهای ایرانسل و همراه اول به خوبی سازگاری دارد. سرعت پاسخگویی به تحریکات زون ها در چند ثانیه انجام گرفته و مالک فورا از تغییروضعیت سیستم و یا آژیر مطلع خواهد شد.

اگر می خواهید از وقوع سرقت منزل جلوگیری کنید، باید حتماً یک سیستم بازدارنده برای منزل و یا محل کار خود نصب کنید زیرا بعضی از سیستم های حفاظتی امنیتی، بازدارندگی ندارند مانند دوربین‌های مداربسته، زیرا سارق می‌تواند روی خود را پوشانده و یا به دوربین‌ها خسارت وارد کند تا عمل فیلمبرداری آن را مختل کند. دانستن رفتارها و انگیزه ها و الگوهای موجود در پشت سرقت می تواند به شما در چگونگی جلوگیری از آن کمک کند، بر اساس تحقیقاتی که به عمل آمده است فصل تابستان بیشترین آمار سرقت را داشته و آن به دلیل مسافرت ها و تایم های بیشتری که شما در خانه نیستید.

این روز ها بدلیل شرایط نابسامان اقتصادی و تورم افسار گسیخته و همچنین بالا رفتن قیمت ارز و طلا برخی از مردم به خرید و نگهداری طلا و دلار روی آورده اند. و این مسئله باعث افزایش آمار ۱۱ درصدی سرقت از منازل در سال گذشته بوده است. سرقت از منزل از دید مقامات قضایی نوعی تجاوز به عنف به حساب میرود و علاوه بر از دست رفتن دارایی و اموال افراد، سلامت روحی و آرامش ذهنی آنان را نیز تا مدتها تحت تاثیر قرار میدهد.از خرید و نصب گاو صندوق و یا صندوق های الکترونیک نسوز هیچگاه پشیمان نمیشوید. حتی با تصور اینکه دزد به خانه بیاید و با جستجو به گاو صندوق برسد حتما باید زمانی را برای باز کردن رمز گاو اختصاص دهد. گاو صندوق ها به دلیل وزن بالایی که دارند براحتی قابل حمل نیستند. سارق غیر حرفه ای به هنگام مواجهه با گاو صندوق با یاس و نا امیدی ناچار به ترک محیط است. باز کردن صندوق های استاندارد به قول قدیمی ها کار حضرت فیل است. ولی باز هستند سارق ینی که حضرت فیل را هم درس میدهند.

انواع دزدگیر اماکن بر حسب کارایی

دزدگیر اماکن آژیری

ابتدایی ترین سیستم امنیتی که کماکان در بازار سیستم های حفاظتی بفروش میرسد سیستم دزدگیر اماکن آژیری میباشد. تشخیص حرکت توسط سنسور ها، فرمان به پنل مرکزی و به صدا در آمدن آژیر و در برخی مدل ها تماس با شماره تلفن های ضروری از طریق شماره گیر اتوماتیک و پخش صدای آژیر. مزیت دزدگیر آژیری : قیمت ارزان معایب دزدگیر اماکن آژیری : 1 قطع ارتباط تماس گیرنده اتوماتیک با قطع کردن خط تلفن 2 عدم کنترل از راه دور 3 ضریب امنیتی پایین 4 امکانات کاربری محدود

دزدگیر اماکن سخنگو

دزدگیر های اماکن سخنگو از مرسوم ترین نوع دزدگیر اماکن هستند که در محیط های تجاری و مسکونی قابل استفاده میباشند. علاوه بر امکانات دزدگیر اماکن آژیری، قابلیت ضبط پیام صوتی و برقراری تماس اتوماتیک با شماره های از پیش تعیین شده را دارد. از معایب سیستم های اعلام سرقن آژیری و سخنگو امکان قطع خط تلفن توسط سارقین و عدم ارتباط تلفنی با مالکین است ولی کماکان به دلیل افزایش قیمت کالاهای دیجیتال در بازار این سیستم ها سهمی از فروش بازار سیستم های حفاظتی را به خود اختصاص داده اند. مزیت دزدگیر سخنگو : 1 قیمت ارزان 2 اپراتور سخنگو فارسی معایب دزدگیر اماکن سخنگو : 1 قطع ارتباط با قطع خط تلفن 2 عدم کنترل از راه دور 3 محدود بودن امکانات امنیتی

دزدگیر اماکن سیم کارتی

یک دیگر از انواع دزدگیر اماکن دزدگیر های سیم کارتی هستند. این نوع دزدگیرها علاوه بر اعلام سرقت، امکانات کاربردی دیگری دارند. همانطور که از نام این نوع دزدگیر ها پیداست تماس با صاحب خانه به صورت بی سیم و بوسیله سیم کارت برقرار میشود. همچنین برای محیط هایی که خط تلفن ندارند استفاده از این سیستمها ضروری است. اگر به دنبال خرید دزدگیر اماکن سیم کارتی هستید پک دزدگیر کلاسیک سیمکارتی بهترین انتخاب برای شماست. این پک دزدگیر دو تفاوت عمده و اصلی با سایر انواع دزدگیر اماکن موجود دربازار دارد. اول از همه امنیت بیشتر این سیستم هاست که برتری خاصی از جهات فنی و ایمنی نسبت بسایر سیستم ها دارد همچنین درمناطقی که دسترسی به خط تلفن شهری وجود ندارد نصب دزدگیر های اماکن سیمکارتی یک ضرورت به شمار میرود. و دوم امکان هوشمند بودن سیستم و کنترل از راه دور دقیق و کامل آن توسط کاربر.

امکانات دزدگیر اماکن سیمکارتی

کنترل از راه دور سیستم از مهترین و کاربردی ترین امکانات پک دزدگیر اماکن سیمکارتی می باشد. نسخه های بروز شده اپلیکیشن اندروید و ios امکان کنترل سیستم اعم از روشن و خاموش کردن کل و یا بخشی از سیستم و یا متوقف کردن بلندگوها از طریق گوشی های هوشمندرا دارد. همچنین کنترل پیامکی نیز برای آن دسته از افرادی که گوشی هوشمند ندارد و یا دسترسی به شبکه اینترنت برای آنها مقدور نیست به راحتی امکان پذیر است. کاربر در هر زمانی میتواند با ارسال پیامک از وضعیت سنسور ها، ریموت ها، ورودی و خروجی ها و یا استعلام وضعیت برق شهری آگاه شود. عموما دزدگیرهای سیمکارتی با اپراتورهای ایرانسل و همراه اول به خوبی سازگاری دارد. سرعت پاسخگویی به تحریکات زون ها در چند ثانیه انجام گرفته و مالک فورا از تغییروضعیت سیستم و یا آژیر مطلع خواهد شد.

دیگر ویژگی های دزدگیر اماکن سیم کارتی

از دیگر ویژگی های دزدگیر سیمکارتی قابلیت کاربردی نامگذاری زون هاست بطور مثال میتوان برای مناطق مختلف منزل نامگذاری کرد . مثلا چشمی اتاق خواب، چشم دزدگیر آشپزخانه، چشم درب ورودی. در نسخه جدید پشتیبانی از زبان فارسی به طور کامل و دقیق طراحی و پیاده سازی شده و متن پیام ها از طریق مدیر سیستم حتی به صورت پیامکی از راه دور نیز قابل تغییر است. برخی از سیستم های اعلام سرقت سین کارتی از تاریخ شمسی نیز پشتیانی میکند و وقایع اخیر را بطور کامل به مدیران سیستم گزارش میکند. از دیگر امکانات دزدگیر های سیمکارتی اتصال به رله های کنترل فرمان صنعتی، فرمان پمپاژ آب در باغداری، باز و بسته نمودن درب پارکینگ، کنترل روشنایی محیط و… میباشد

دزدگیر اماکن بی سیم

دزدگیر اماکن بی سیم همانطور از نامش پیداست ارتباط وایرلس و یا بدون سیم را بین پنل مرکزی و سنسور ها برقرار میکند. بدین صورت که پس از تشخیص ورود سوژه به محل سرقت با ارسال پلس های تحریک از چشمی به دزدگیر، فرمان آلارم و شماره گیری اضطراری صادر میشود. از مزیت های های نصب چشم بی سیم شکیل بودن و تمیزی کار نصب است همچنین هزینه های خرید سیم و اجرت سیم کشی نیز حذف خواهد شد و در صورت نقل مکان براحتی در محیط جدید قابل نصب و توسعه خواهد بود. در منازل و یا محیط های اداری که زیبایی دکوراسیون اهمیت زیادی دارد اکثر مواقع نصب دزدگیر اماکن بی سیم از اهمیت بالایی برخوردار است. مزیت دزدگیر اماکن سیمکارتی : امکانات امنیتی بالا کنترل کامل سیستم از راه دور کنترل وسایل برقی توسط دزدگیر اپلیکیشن موبایل جهت کاربری سریع و راحت

انواع دزدگیر اماکن بی سیم

دزدگیر های اماکن بی سیم در دو نوع با فرکانس کاری ۳۱۵ مگاهرتز و ۴۳۳ مگاهرتز هستند. سنسورهای بی سیم بی عیب نبوده و محدودی هایی هم به همراه دارند. در محیط های پر تردد باتری بیشتری مصرف میکنند و هنگام نبودن ساکنین احتمال خاموش شدن چشم بیسیم وجود دارد توصیه ما برای رفع این مشکل سرویس دوره ای توسط تکنسین سیستم اعلام سرقت و تعویض به موقع باتری داخلی است. همچنین در برخی از محل ها به دلیل پاره ای مشکلات مخابراتی و نویز های محیطی به طور نادر اختلالاتی در عملکرد این سنسور ها مشاهده شده است.

سیستم امنیتی تحت شبکه

سیستم اعلام سرقت تحت شبکه کاربری خاص دارند و عموما در سازمان های بزرگ بکار گرفته میشوند توسط یک ماژول تحت شبکه به مانیتورینگ اصلی متصل شده و امکان کنترل سیستم برای اتاق امنیتی وجود دارد همچنین در صورت تحریک هر سنسور و یا آلارمی گزارش دقیق رخداد ها از طریق ایمیل و یا سایت امنیتی به اطلاع مامورین کنترل میرسد. و کلیه تجهیزات با تخصیص آی پی مجزا، قابل کنترل هستند. برخی از پیشرفته ترین سیستم های حفاظتی از جمله دزدگیر اماکن پارادوکس کانادا به قابلیت اتصال به شبکه مجهز هستند.

دزدگیر اماکن یکی از ملزومات امنیتی خانه‌ها و اداره‌جات و مغازه‌ها در قرن اخیر محسوب می‌شود. محصولی که از ابتدا با یک زنگ ساده بر روی درب‌ها و پنجره‌های خروجی خانه‌ها شروع به کارکرد، امروزه به کمک تکنولوژی توانسته است به اوج تکامل و کارایی خود برسد و بدون شک در آینده از این هم پیشرفته‌تر خواهد شد.

با توجه به اهمیت برخورداری اماکن از سیستم های حفاظتی هوشمند، انواع محصولات دزدگیر اماکن ارزان در بازار عرضه می شود. دزدگیر اماکن بیسیم، دزدگیر اماکن سیمکارتی و دزدگیر اماکن سیمی برخی از مدل های موجود بشمار می روند. دزدگیر اماکن بیسیم نوعی از سیستم های هوشمند حفاظتی است که قابلیت اتصال به خط تلفن، قابلیت ضبط صدا جهت پیغام گذاشتن و دارای ریموت کنترل است. دزدگیر بیسیم ارزان را می توان در هر نقطه ای از منزل خود نصب نمود. از دیگر قابلیت های دزدگیر ارزان منزل این است که می توان تا ۹۰ عدد مگنت و چشم بیسیم بر روی آن نصب نمود. بدین ترتیب امکان پوشش کلیه نقاط منزل به سیستم حفاظتی هوشمند وجود دارد. با نصب انواع دزدگیر خانه قیمت و با کیفیت مطلوب به راحتی منزل را ترک نموده و نگرانی بابت امنیت آن نخواهید داشت. از طرفی ساکنین منزل با احساس آرامش خیال می توانند در آن سکونت کنند. نوع دیگر دزدگیر منزل ارزان منزل از نوع سیمکارتی آن است. می توان دزدگیر را به سهولت به سیمکارت متصل نموده و از طریق پیامک از اعلان های آن با خبر شد. این نوع دزدگیرها دارای باتری پر قدرت لیتیونی هستند که تا مدتها بدون هیچ گونه مشکلی کار می کنند. که قیمت دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل در این خانواده بسیار اقتصادی می باشد. قابلیت اتصال به اپلیکیشن، پشتیبانی سنسورهای مختلف تا سقف ۴۰ عدد، امکان نصب تجهیزات هشدار قطع برق و افزایش دما و دود و آژیرهای پر قدرت از دیگر امکانات دزدگیر اماکن ارزان است. علاوه بر این کیت های کامل دزدگیر هوشمند به عنوان یک سیستم کامل محافظت همه جانبه از تمام قسمتهای منزل بعمل می آورد. درها و پنجره ها، روشن و خاموش کردن لامپ و سنسورهای مختلف هر گونه حرکتی را در تمام نقاط خانه به شما اعلام می کند. این دزدگیرها را می توان به اینترنت نیز متصل نمود و برای کارهای مختلف از آن بهره برد. دزدگیر خانه قیمت با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن انواع مدلها و امکانات متنوع یک محصول مقرون به صرفه، ارزان و ضروری برای هر منزل و مکان شناخته می شود.

اولین شخصی که موفق شد دزدگیر اماکن را تجاری سازی کند و به تولید انبوه رساند، ادوین هولمز (Edwin Holmes) بود. این تاجر و کارآفرین آمریکایی اولین شرکت تولید کننده سیستم‌های هشدار الکترونیکی را با خرید حق اختراع سیستم هشدار الکترومغناطیسی آگوستوس راسل پاپ در سال 1857 پایه گذاری کرد. هولمز به منظور گسترش دستگاه دزدگیر اماکن خود از یک روش تبلیغاتی نوآورانه استفاده کرد. در آن زمان مردم علاقه زیادی به استفاده از تجهیزات برقی از خود نشان نمی داند و حتی تا حدی از آن ها وحشت داشتند؛ اما بیشتر مردم با دستگاه تلگراف آشنایی داشتند و از آن استفاده می کردند. به همین دلیل وی برای تبلیغ دستگاه الکترونیکی دزدگیر اماکن خود از تلگراف استفاده کرد. بعدها شرکت او تحت نام شرکت حفاظت الکتریکی هولمز معروف شد و موفقیت زیادی در فروش این محصول به دست آورد. سیستم های ضد سرقت جدید، امکانات بسیار بیشتری نسبت به مدل‌های اولیه دارند. این سیستم از چند سنسور، دوربین‌های مدار بسته ، پنل کنترل، تجهیزات هشداردهنده و یک صفحه کلید برای اعمال تنظیمات و کنترل سیستم تشکیل شده است. علاوه بر این، دزدگیرهای امروزی معمولا دارای سنسور هشداردهنده آتش سوزی ، نشت گاز و غیره نیز هستند و از طریق تلفن ثابت یا موبایل حضور افراد غریبه در منزل یا تلاش برای آن را به شما اطلاع می‌دهند. همچنین از طریق نصب اپلیکیشن بر روی تلفن همراه خود می توانید از راه دور آن را کنترل نمایید. امروزه با توجه به اینکه اعضای خانواده ساعات زیادی از روز را در بیرون از منزل به سر می برند، استفاده دزدگیر اماکن می‌تواند کمک زیادی به حفاظت از اموال آن ها نماید. اگر امکان استخدام نگهبان برای حفاظت از محل کار خود ندارید، می توانید از دزدگیر استفاده کنید.

دزدگیر

توصیه های پلیس برای پیشگیری از سرقت منزل

1-حتی الامکان از خالی گذاشتن منزل خودداری کنید.

2- از گذاشتن کلید منزل زیر جا کفشی، داخل کفش ، گلدان و ... خودداری کنید.

3- منزل خود را به تجهیزاتی از قبیل دزد گیر، دوربین مداربسته تجهیز کنید.

4- هنگام ترک منزل از نگهداری هر گونه وجه نقد،اشیاء قیمتی، طلا و جواهرات در منزل خودداری نموده و آنها را به صندوق امانات یا افراد مورد اعتماد بسپارید.

5-هنگام خروج از منزل از قفل و بسته بودن درب های ورودی، تراس، پشت بام و پنجره ها مطمئن شوید.

6-از بازگو کردن برنامه سفر خود نزد افراد ناشناس و غیر مطمئن پرهیز کنید.

7-توقف بدون علت خودروهای سواری مشکوک که معمولا3 یا 4  نفر سرنشین دارند در نزدیکی منزل قابل بررسی است به پلیس 110 اطلاع دهید.

8- صدای زنگ منزل و سوالات بی مورد توسط افراد ناشناس را زنگ خطر تلقی کنید.

9-در بکارگیری خدمه، پرستار کودک، نظافت چی، دقت نموده و افراد مطمئن استخدام کنید.

10- از بازکردن در منزل روی اشخاص مشکوک که تحت عنوان میهمان سایر واحد های مجتمع، تعمیر کار، تاسیساتی و ... مراجعه می نمایند قبل از شناسایی و اطمینان خوداری کنید.

11-حفاظت فیزیکی منزل را کامل کنید، استفاده از نرده و حفاظ برای پنجره ها، دیوار حیاط و نصب درب ضد سرقت ضروری است.

12-تصور این است که سرقت منزل در نیمه های شب انجام می شود در حالی که بیشترین سرقت های منزل در اوایل شب از غروب آفتاب تا نیمه شب و در فاصله زمانی کوتاه صورت می گیرد.

13- هیچگاه کلید گاوصندوق را در محل قابل دسترس قرار ندهید و حتی الامکان آن را به همراه داشته باشید.

14-همیشه به هنگام خروج از منزل از قفل بودن درب تراس اطمینان حاصل كرده و از قرار دادن کلید بر روی آن خودداری کنید.

15- اشیاء با ارزش خود را به صندوق امانات بانک بسپارید.

16- سارقان برای سرقت منزل به هر نحو ممکن از عدم حضورساکنان اطمینان حاصل می کنند.

دزدگیر منزل

دزدگیر اماکن دستگاهی پیشرفته برای اعلام سرقت می باشد که حتی می توان بدون نیاز به کابل هم آن را نصب کرد. این دستگاه دارای چندین چشمی الکترونیکی می باشد که با شناسائی کوچکترین حرکت در محیط شما، به سرعت با به صدا در آوردن آژیر امنیتی اعلام سرقت نموده و  همچنین امکان تماس گیری با شما در صورت حضور نداشتنتان در محل را داراست.دزدگیر اماکن که از آن با نام های زیر نیز یاد میشود، سیستم برقی ضد سرقت برای پیشگیری و اعلان سرقت از اماکنی مانند منزل، خانه، مغازه، فروشگاه، بویتک، سوپرمارکت، ویلا، سوله، سالن تولید کارخانه و انبارهایی با اجناس ارزشمند می باشد.

دزدگیر اماکن که از آن با نام های زیر نیز یاد می‌شود، سیستم برقی ضد سرقت برای پیشگیری و اعلان سرقت از اماکنی مانند منزل، خانه، مغازه، فروشگاه، بویتک، سوپرمارکت، ویلا، سوله، سالن تولید کارخانه و انبارهایی با اجناس ارزشمند می‌باشد.

دزدگیر اماکن

دزدگیر منزل

دزدگیر خانه

دزدگیر مغازه

دزدگیر فروشگاه

سیستم ضد سرقت

سیستم ضد سرقت خانه

سیستم ضد سرقت منزل

سیستم امنیتی خانه

سیستم امنیتی منزل

سیستم حفاظتی منزل

سیستم های حفاظتی خانه

سیستم های امنیتی منزل

دزدگیر اماکن

انواع دزدگیر اماکن به طور کلی از سیستمی تشکیل شده‌اند که در صورت دسترسی غیر مجاز و یا ورود غیر مجاز شخص یا اشخاصی به یک مکان شروع به هشدار دادن و آلارم دادن به طرق مختلف می نماید.

دزدگیر اماکن یک سیستم امنیتی است که شما را از تلاش افراد برای ورود غیر مجاز به منزل، محل کار و یا دیگر اماکن آگاه می کند. در ادامه قصد داریم به طور خلاصه به بررسی تاریخچه و امکانات آن بپردازیم. اولین سیستم هشدار الکترو مغناطیسی در جهان توسط شخصی به نام آگوستوس راسل پاپ (Augustus Russell Pope) در سال 1853 میلادی در آمریکا ثبت اختراع شد. پیش از آن مردم برای حفاظت از محل سکونت خود از سگ‌های نگهبان و یا زنگ‌های مکانیکی استفاده می کردند. روش کار این سیستم بسیار ساده بود، به این صورت که هنگامی که در یا پنجره‌ها باز می شد، مدار آن وصل شده و صدای زنگ هشدار به صدا در می آمد.

دزدگیر سیم کارتی

سیم کارت (GPRS)

ضمن اینکه ارتباط با دستگاه دزدگیر هم به وسیله نرم افزار تحت وب و هم از اپلیکیشن برنامه و به وسیله اینترنت دزدگیر اماکن سیمکارتی ممکن است شما می‌توانید کلیه پیام‌ها و هشدارها را به صورت تلفنی و پیامک از طریق سیمکارت داخل دستگاه دریافت کنید تا در صورت قطع اینترنت ارتباط شما با دستگاه دزدگیر اماکن قطع نشود. اعلام خروج سنسورها از مدار، اعلام قطع برق، تلفن، شبکه و سیم‌کارت، اعلام وضعیت سیستم (فعال / غیرفعال / حالت خانه) و... برخی از هشدارهایی هستند که از طریق تماس تلفنی، پیامک یا اپلیکیشن اطلاع‌رسانی می‌شوند.

کی پد لمسی

علاوه بر کنترل دستگاه نرم‌افزار فارسی تحت وب، اپلیکیشن هوشمند تلفن همراه و تماس تلفنی و پیامک، کی‌پد لمسی پنل نیز امکان کنترل سیستم امنیتی رابین را فراهم می‌کند. کی‌پد همراه پنل دزدگیر قابلیت نصب و کنترل از راه دور و همچنین قابلیت برنامه‌ریزی دارد و از طریق دادن کدهای مختلف قابل کنترل است. همچنین به کمک ۴ خروجی‌ PGM قابل‌ برنامه‌ریزی و اتصال ۳۲ سوئیچ هوشمند این دستگاه، می‌توان دستورات مختلف مثل روشن شدن چراغ‌ها و آژیر در صورت آلارم و... را در موارد برنامه‌ریزی شده اجرا کرد.

دزدگیر شرکت

نصب دزدگیر اماکن برای منزل یکی از اقدامات ضروری می باشد.امروزه استفاده از سیستم های امنیتی سبب شده است تا پیشرفت های گوناگونی در این زمینه صورت بگیرد.به طور مثال یکی از پیشرفت های بسیار مهم و چشم گیری که در زمینه دزدگیر های اماکن صورت گرفته است ، کنترل از راه دور دستگاه می باشد.سیستم های امنیتی گوناگونی وجود دارند که هر کدام از قابلیت هایی برخوردار می باشند اما این موضوع در بین همه آنها احساس شده است که کاربر به کنترل از راه دور سیستم نیازمند می باشد از همین رو دستگاه دزدگیر اماکن به کمک یک تلفن کننده سیم کارتی این ارتباط را برقرار می سازد.تلفن کننده مربوطه با استفاده از برقراری ارتباط با شماره کاربر و یا مدیر سیستم تمامی سطح دسترسی را برای شخص باز می گذارد از همین رو کاربر می تواند به سیستم دسترسی داشته باشد.

دزدگیر فروشگاه

یک نکته بسیار مهم قبل از نصب دزدگیر وجود دارد و آن هم انتخاب یک سیستم امنیتی مناسب برای محیط مورد نظر می باشد.محیط منزل بسیار حساس است پس به کاربر توصیه می شود برای انتخاب یک سیستم خوب ابتدا موارد و امکانات موجود در دزدگیر اماکن مورد نظر خود را برسی نماید و سپس اقدام به تهیه آن کند.به طور معمول هر کدام از برند های دزدگیر اماکن با توجه به تولیدات خود ، توضیحاتی را برای سیستم تولید شده خود مطرح نموده اند و درباره ویژگی ها و خصوصیات سیستم مطالبی را عنوان نموده اند که کاربر آنها را مطالعه نماید تا بتواند با برسی دقیق ، محصول مورد نیاز خود را انتخاب کند.

دزدگیر ضد سرقت

به طور یکسان تمامی سیستم های دزدگیر اماکن وظیفه ای مشخص دارند و مهمترین عمل آنها ، کنترل ورود و خروج به محیط مورد نظر می باشد که البته اگر این ورود و خروج به صورت غیر مجاز باشد ، دستگاه اعلام هشدار می نماید.اما با توجه به این موضوع ، امکانات و ویژگی های دیگری نیز وجود دارند که در همه دستگاه متفاوت است و به طور کلی هر برند در دستگاه مخصوص به خود از آنها استفاده می نماید.به طور مثال نحوه عملکرد در دزدگیر های پارادوکس و فایروال یکسان است اما نوع تجهیزات آنها با یکدیگر متفاوت است.

متعلقات اجزای دزدگیر

متعلقات اجزای دزدگیر


دستگاه تماس‌گیرنده یا تلفن کننده

این دستگاه همان‌طور که از اسمش بر می‌آید برای این منظور طراحی شده است که در مواقع لزوم کاربر را از بروز مشکل و یا خطر پیش‌آمده، با یک تماس مطلع نماید. با این ساز وکار ساده که کاربر یک شماره را برای این دستگاه از پیش تعریف و تعیین می‌نماید و دستگاه در هنگام نیاز با برقراری تماس، کاربر را مطلع می‌سازد. این تماس در واقع از یک شماره تلفن ثابت انجام‌پذیر است. شکل اطلاع‌ رسانی این دستگاه هم می‌تواند به صورت آژیر و‌ یا یک پیام صوتی تعریف شود که بستگی به سلیقه کاربر و مقتضیات ساختمان دارد. همچنین این امکان وجود دارد که نوعی از دستگاه تماس‌گیرنده را انتخاب نمایید که قابلیت استفاده از سیم‌کارت را نیز دارا باشد. بنابراین دزدگیر اماکن می‌تواند علاوه بر خط ثابت ذکر شده، یک سیم‌ کارت را نیز به داده‌های خود اضافه نماید. البته این آپشن تا حدودی قیمت دزدگیر منزل خریداری شده را بالاتر خواهد برد. اما توجه به این نکته ضروری است که در صورت انتخاب دزدگیر اماکن سیم کارتی، امکان دریافت پیام‌های بیش‌تر و کامل‌تری برای کاربر وجود خواهد داشت. ضمن این‌که کاربر در این دستگاه‌ها چند رله خروجی نیز در اختیار خواهد داشت که می‌تواند از طریق آن‌ها اقدام به خاموش و‌ روشن کردن سیستم از راه دور نماید.

چشمی حرکتی دزدگیر

در یک پکیج دزدگیر اماکن، یکی از اساسی‌ترین اعضا در میان اجزای یک دزدگیر خانه بدون تردید چشمی‌های حرکتی هستند. چشمی‌ها یا سنسورها همان‌طور که از اسم‌شان برمی‌آید در حکم دیده بینای دستگاه هستند و رویت خطر و مشکل احتمالی ابتدا توسط این عضو اتفاق می‌افتد و بعد از آن است که دیگر اعضا به ماجرا وارد می‌شوند. چشمی‌های حرکتی را عوامل محرک متنوعی می‌تواند فعال کنند که دو مورد اصلی آن را معرفی می کنیم:

  1. محرک‌های یک چشمی
    شناخته شده‌ترین این محرک‌ها حضور افراد متفرقه در مکان‌های غیر قانونی است. یعنی درست در نقاطی که چشمی‌های حرکتی نصب شده‌اند. نکته حیرت‌آور این است که چشمی‌های پیشرفته حرکتی، این امکان را دارند تا حرکت‌های افراد را از موجودات کوچک‌تری مانند حیوانات اهلی و‌ خانگی تشخیص بدهند. از همین‌رو گاهی در بعضی مقالات از این چشمی‌ها به عنوان چشمی‌های وزنی نیز یاد می‌شود.
  2. چشمی‌های لرزشی
    علاوه بر چشمی‌های وزنی کاربران می‌توانند از چشمی‌های کوبشی و لرزشی نیز برای سیستم دزدگیر خود بهره ببرند تا در صورت بروز اتفاقاتی مانند شکستن شیشه‌ها یا اقدام برای ورود به مکان مورد نظر از طریق فشار به درب ورودی، چشمی لرزشی فعال شده و سیستم دزدگیر را فعال نماید. توضیح این‌که به طور کلی این چشمی‌ها را می‌توان به دو گروه تقسیم‌بندی کرد. چشمی‌هایی که در فضای خارجی ساختمان نصب می‌شوند و چشمی‌هایی که در فضای داخلی ساختمان نصب می‌گردند.

آژیر و کاور آژیر

اگر تمام اجزای یک دزدگیر وظایف خود را به درستی و کامل انجام بدهند در نهایت این آژیر است که کار را به اتمام می‌رساند، کاربر را به شکلی عملی از مشکل پیش آمده مطلع می‌نماید و همچنین سارقین احتمالی را فراری می‌دهد. بنابراین این عضو در سیستم دزدگیر نقشی اساسی بازی می‌کند. اما مشکل این‌جاست که اصولا آژیرها از نظر فیزیکی در معرض آسیب‌ قرار دارند، بنابراین نیاز به یک پوشش محافظ دارند. آژیر یک دزدگیر می‌تواند به یک دتکتور حرارتی تشخیص دود و حریق نیز متصل شده و‌ کارایی خود را از این طریق افزایش دهد. در این‌باره نصاب مورد نظر باید دقت نماید که از دتکتور مخصوص دزدگیرها که ولتاژ ۱۲ ولت را پشتیبانی می‌کند بهره ببرد.

باتری

باتری عضو دیگری از این مجموعه و در واقع قلب تپنده سیستم دزدگیر است که زنده ماندن سیستم را در هنگام قطع جریان برق تامین می‌نماید. باتری های 4.5 آمپر 12 ولتی برای استفاده در ساختمان‌های مسکونی یا اداری کوچک‌تر و یا پکیج دزدگیر اماکن کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند، به این دلیل که امکان پشتیبانی از چشمی‌های معدودی را دارند. اما می توانید از باتری های 12 آمپر هم استفاده کنید. این باتری ها قابلیت پشتیبانی از تعداد بیشتری سنسور را در مججوعه پکیج اماکن بزرگ دارند.

ریموت کنترل دزدگیر

این هم قطعه آخر یک سیستم دزدگیر اماکن؛ یعنی ریموت کنترل که وظیفه فعال و غیر فعال کردن سیستم را بر عهده دارد. ریموت کنترل‌ها این امکان را به کاربران می‌دهند تا فقط در مواقع لزوم سیستم دزدگیر را فعال نمایند. همچنین با استفاده از ریموت ها می توانید آژیر ها را خاموش کنید تا از ایجاد صدای های مزاحم جلوگیری نمایید. به خاطر داشته باشید فرکانس این ریموت ها با ریموت جک پارکینگی متفاوت است.


تـصاویـر دزدگیر اماکن
خدمات ایمن صنعت

کرکره برقی


ایمن صنعت تولید کننده و همچنین اجرا و نصب انواع درب کرکره برقی اتوماتیک ، کرکره پنجره ، کرکره برقی پلی کربنات با کیفیت میباشد و در این راستا با بکارگیری مجموعه ای از کارشناسان و مدیران در زمینه درب کرکره برقی موفق به عرضه محصول با کیفیت مناسب گردیده است که علاوه بر استحکام و زیبایی ، سهولت کاربری را میسر نموده است.

کرکره برقی اتوماتیک

موتور کرکره برقی


تیغه کرکره برقی


متعلقات کرکره برقی___________________جک درب اتوماتیک ( درب کنترلی )


جک برقی اتوماتیک یکی از مهم ترین قطعه های درب های پارکینگی محسوب میشود , در حقیقت عملیات باز و بسته کردن درب , سرعت مکانیزم باز و بسته شدن درب و جلوگیری از برخورد و بسته شدن درب با فشار از وظایف جک های کنترلی برای درب اتومات میباشد . برای درب های لولایی میتوان از دو شاخه جک استفاده کرد . جک های هیدرولیکی و جک های الکترومکانیکی . این دو نوع جک کاملا عملکردی متفاوت نسبت به دیگری ارائه میدهند .جک های هیدرولیکی به علت قدرت و سرعت عملکرد زیاد , اغلب در درب های وسیع و سنگین مورد استفاده قرار میگیرند. , مانند درب های پارکینگ صنعتی , همچنین توان زیاد و عملکرد سریع این جک باعث میشود که درب به راحتی و بی نقص در برابر تردد بالا عمل کند .

دربهای اتوماتیک لولایی (جک درب تک لنگه و جک درب دو لنگه) عامل اصلی انتخاب نوع دستگاه وزن و عرض هر لنگه درب همراه با تردد روزانه (تعداد دفعات باز و بسته شدن در طول روز) و با پیشنهاد کارشناسان ایمن صنعت می باشد .


انواع جک درب پارکینگ اتوماتیک


متعلقات جک درب برقی___________________دوربین مداربسته


دوربین مداربسته برای هر کسب و کار و سازمانی ضروری است. انواع دوربین مداربسته در بازار وجود دارند. باید بر اساس مکان و کاربری، نوع مناسبی از دوربین مداربسته را انتخاب کرد. دوربین های مداربسته ویژگی ها، انواع و تنظیمات متفاوتی دارند. از این رو انتخاب نوع متناسب با کاربری موردنظر بسیار مهم است.


انواع دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته دام دوربین مداربسته بولت دوربین مداربسته C-Mount دوربین مداربسته روز وشب دوربین مداربسته دید در شب یا فرو سرخ

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال Digital Video Recording  که به اختصار DVR نامیده می شود، نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ را بر عهده دارد. این سیستم قابلیت های فراوانی شامل ضبط تصاویر با فرمت ها و کیفیت های مختلف و قابلیت های هشداری متنوع را برای دوربین های آنالوگ ایجاد می کند. دی وی آرها تعداد مشخصی ورودی و خروجی تصویر و صدا دارند. دی وی آرهای با 4 ورودی تصویر را دی وی آر 4 کاناله (DVR 4CH) می نامند. تعداد کانال ها می تواند 4 ، 8 ، 16 و 32  نیز باشد.

دستگاه DVR دوربین مداربسته

دستگاه NVR دوربین مداربسته

دستگاه کنترل و ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه Network Video Recording یا به اختصار NVR نامیده می شود. این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و جهت کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر خروجی آنها را به کار می رود.

دستگاه NVR دوربین مداربسته

متعلقات دوربین مداربسته___________________درب شیشه ای ( شیشه سکوریت ) شیشه نشکن


شیشه سکوریت ، شیشه ای حرارتی یا شیشه تقویت شده نشکن به شیشه های گفته می شوند که برای مقاوم تر شدن نسبت به شیشه های معمولی تحت عملیات های شیمیایی و حرارتی ویژه ای قرار می گیرند. شیشه سکوریت مقاومتی در حدود 4 الی 5 برابر شیشه های معمولی دارد و در اثر ضربات محکم و شکسته شدن به ذرات بسیار ریز بدون گوشه های تیز و بی خطر تبدیل می شوند که کاملا بدون ضرر هستند. شیشه سکوریت در مکان هایی مسئله ایمنی افراد حائز اهمیت است و در اولویت قرار دارد همانند نما های خارجی ساختمان ها که مساحت بسیاری از نما را به خود اختصاص می دهند و مکان های پرتردد به کار می روند. شیشه سکوریت در مکان هایی که شیشه در مساحت بالا مورد استفاده قرار می گیرند به صورت تک جداره یا به صورت ساختار شیشه لمینت استفاده می کنند.

درب شیشه ای ( شیشه سکوریت ) شیشه نشکن

انواع شیشه سکوریتمتعلقات شیشه سکوریتمقالات

09126788378 تماس